A vidék feladata az élet természetes rendjéhez való ragaszkodás, az élet rendje pedig nem más, mint a folytonos megújulás, „csak megőrizve lehet meghaladni, és csak meghaladva lehet megőrizni” – jelentette ki Kövér László szombaton Lentiben, a felújított belváros avatása és a város napja alkalmából tartott ünnepségen.
Az Országgyűlés elnöke úgy fogalmazott: ma egész Európában, sőt a nyugati féltekén is az a kérdés, hogy képesek vagyunk-e úgy változni, hogy nemcsak megőrizzük, ami a miénk, hanem ezen túl „kibontakoztatjuk, gyarapítjuk, megteremtjük az élet hosszú távú biztonságát”. Kövér László azt mondta: „gyenge közösségek, erőtlen nemzetek szívverése azért szabálytalan, pulzusuk azért hagy ki olykor-olykor, mert akarat, szellem, összefogás híján nem képesek saját útjukat járni, és életük ritmusát mások, kívülről diktálják számukra”.