Minden szar ember ugyanolyan szerte a sártekén
A minap posztoltam arról, hogy felháborít a baloldali anticionizmus olykor rendes antiszemitizmusba hajló szövegelése.
A Zsidó Világkongresszus elnöke szerint „sajnos azt kell megállapítani, hogy a magyar kormány gyakran vonakodva reagál az uszító kijelentésekre, és a legtöbbször megelégszik a szóbeli elmarasztalással”.
A magyar kormánynak szembe kell szállnia a szélsőjobboldallal – sürgette a Zsidó Világkongresszus (WJC) elnöke Gyöngyösi Márton jobbikos országgyűlési képviselő hétfői parlamenti felszólalásával kapcsolatban a Der Tagesspiegel című német lapnak nyilatkozva. Ronald S. Lauder a berlini lap pénteki számában idézett nyilatkozatában elmondta: „sajnos azt kell megállapítani, hogy a magyar kormány gyakran vonakodva reagál az uszító kijelentésekre, és a legtöbbször megelégszik a szóbeli elmarasztalással”. A WJC elnöke kiemelte: „veszélybe kerül a demokrácia, ha nem parancsolnak azonnal minden eszközzel megálljt a barna kísértetnek”. Szomorú, hogy az antiszemitizmus „ismét nyíltan megmutatja csúf pofáját” éppen Magyarországon, ahol a holokauszt idején oly sok szenvedést okoztak a zsidóknak. Még szörnyűbb azonban, hogy a roma kisebbség tagjait bűnözőnek bélyegzik és megfélemlítik a Jobbik környezetéből származó, verőlegényekből álló bandák – tette hozzá.
A Der Tagesspiegel az Antiszemitizmus heti ritmusban című írásában idézte az Európai Bizottság belügyi biztosa, Cecilia Malmström szóvivőjét is, aki hangsúlyozta, hogy a brüsszeli bizottság a legélesebben elítéli az antiszemitizmus, a rasszizmus és az idegenellenesség minden formáját. A lap szerint Gyöngyösi Márton felszólalása az Európai Parlamentben is téma. Alexander Alvaro, a német liberális FDP politikusa, az Európai Parlament alelnöke azzal vádolja a magyar kormányt, hogy az alkotmánynak az igazságszolgáltatás függetlenségét csorbító módosításával „agyafúrt módon támogatja” a Jobbikot – írta a Der Tagesspiegel.
Jan Philipp Albrecht, a német Zöldek európai parlamenti képviselője a lapnak nyilatkozva úgy vélekedett: „a civil társdalomnak és a politikának is reagálnia kell, és nemcsak Magyarországon, hanem egész Európában”. Gyöngyösi Márton hétfőn a parlamenti azonnali kérdésében annak felmérését szorgalmazta, hogy „az itt élő, és különösen a magyar Országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van, aki bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára”. Felszólalását kedden az államfő, a kormány, a házelnök, illetve a Jobbik kivételével valamennyi parlamenti párt, továbbá több civil szervezet is elítélte.