Lemondott a szerb tárcavezető az újvidéki tragikus baleset miatt
A vasútállomás tetőszerkezete pénteken omlott le. Tizennégyen vesztették életüket a tragédiában.
A német lap éles hangú cikket hozott le Gyurcsány Ferenc plágiumügyéről, amelyben olyan ex-kommunistának nevezte a politikust, aki sokat tett azért, hogy Magyarországon a politikai lövészárokharc még undorítóbb lett.
Boris Kálnoky jegyzetében megállapította, hogy Magyarországon jelenleg a plágiumvádak vadászidénye van. A Die Welt cikke emlékeztetett, hogy Schmitt Pál április 2-án a HVG leleplezése miatt kényszerült lemondásra, majd hozzátette, hogy ezt „hamarosan követte az ellenoldal bosszúja”. A szerző ismertette, hogy egy pécsi lap megszellőztette, hogy Gyurcsány Ferenc diplomamunkája eltűnt az egyetemről. Említést tett azokról a „szóbeszédekről” is, melyek szerint az 1984-ben uralkodó kommunista diktatúra „a feltörekvő fiatal apparatcsikot szakdolgozat nélkül is diplomához segítette”. Hozzátette, hogy bár Gyurcsány két diplomával is rendelkezik, de az egyikhez tartozó dolgozat elérhetetlen. Kálnoky arra is kitért, hogy egy tv adó fényt derített arra, hogy Gyurcsány egykori sógora, Rozs Szabolcs pár évvel korábban ugyanazon a címen adott le szakdolgozatot.
Felvetette a kérdést, hogy Gyurcsány vajon átmásolta vagy újra felhasználta-e azt a dolgozatot. Kálnoky hozzátette, hogy ezt Gyurcsány sem vitatta. A cikkíró idézte Gyurcsány nyilatkozatát, miszerint hinni akarja, hogy a sógorától átvett részekre utalást is tett. Kálnoky hozzáfűzte, hogy ezek a szavak egy olyan ember szájából hangzottak el, aki 2006-ban beismerte, hogy „reggel, délben, este” hazudtak a népnek. A cikk beszámolt arról, hogy KDNP máris lemondásra szólította fel az ex-kormányfőt. Kálnoky szerint az „ex-kommunista” egy megosztó figura, aki sokban hozzájárult ahhoz, hogy Magyarországon a politikai lövészárok harc még undorítóbb lett. Ugyanakkor megjegyezte: nehezen elképzelhető, hogy „szégyenében elpirulva” elhallgatna – idézi a német lap cikkét a Médianéző.