Nem hiszi el, mire használták a köztársasági elnök dolgozóasztalát!
Egy ütős délelőtt a Sándor-palotában.
Csaknem 200 millió forintot csoportosított át a kormány az államfőváltáshoz kapcsolódó költségekre a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szánt pénzből. A csütörtökön beiktatott új államfő az ünnepségen két kitüntetést is átvehetett.
Két állami kitüntetést vett át beiktatási ünnepsége után Áder János csütörtökön. A Magyar Szent István Rend és a Magyar Érdemrend nagykereszt a lánccal és az arany sugaras csillaggal osztálya kitüntetések az állami kitüntetésekről szóló, év elején hatályba lépett jogszabály alapján illeti meg az államfőt. Az elismeréseket az új köztársasági elnök a Sándor-palotában vehette át az Országgyűlés elnökétől.
Ez év elején lépett hatályba a Magyarország címerének és zászlajának használatáról, valamint állami kitüntetéseiről szóló új törvény. Ennek értelmében Magyarország köztársasági elnöke a Magyar Szent István Rend és a Magyar Érdemrend nagykereszt a lánccal és az arany sugaras csillaggal osztályának kitüntetettje. Előbbi fokozat - Mária Terézia magyar királynő által 1764. május 5-én alapított Szent István Rend megújításaként - Magyarország érdekében tett legkiemelkedőbb különleges érdemek, kimagasló életművek, nemzetközi téren szerzett jelentős értékek elismerésére szolgál. A korábbi Magyar Köztársasági Érdemrend elnevezés az ország hivatalos nevének változásával módosult Magyar Érdemrendre, amellyel a nemzet szolgálatában, az ország fejlődésének elősegítésében, a haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett kimagasló, példamutató tevékenységet ismerik el.
Áder János csütörtökön lépett hivatalba. A politikust május 2-án azután választotta köztársasági elnökké az Országgyűlés, hogy Schmitt Pál egy hónappal korábban lemondott az államfői posztról. A csütörtöki Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint a kormány 196,5 millió forintot csoportosított át az államfőváltáshoz kapcsolódó költségekre a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szánt pénzből. Százötvenmillió forintot intézményi beruházási kiadásokra, a fennmaradó összeget működési költségekre fordíthatja az elnöki hivatal. Az elszámolásra és az esetlegesen fel nem használt rész visszafizetésére szeptember 30-i határidőt írt elő a kormány.