Újabb kritikát kapott az Európai Unió – és most nem Magyarországtól jött a bírálat
Azt üzenték: Nem Kína, hanem az uniós zöld megállapodás veszélyezteti a gazdaságot.
Lezsák Sándor a házbizottság ülésén azt közölte, hogy várhatóan az április 23-án kezdődő parlamenti héten választanak új köztársasági elnököt. Az ülésen szóba került a jobbikos Baráth Zsolt tiszaeszláros felszólalása is. Ennek kapcsán a Jobbik azt közölte, hogy a jövőben jobban odafigyelnek arra, hogy mikor, mi hangzik el.
Altorjai Anita közlése szerint a házbizottság ülésén Lezsák Sándor, az Országgyűlés elnöki feladatait ellátó alelnöke arról tájékoztatta a frakciókat, hogy bár pontos időpontot nem tud közölni, de várhatóan az április 23-i héten lesz esedékes az államfőválasztás. Lezsák Sándor közölte: akkor határoz majd meg pontos időpontot a köztársasági elnök választására, ha a képviselőcsoportok a jelöléssel kapcsolatos előkészületeket megtették.
Az Országgyűlés sajtófőnöke elmondta: jövő héten kétnapos ülést tart Országgyűlés. Április 16-án, hétfőn napirend előtt a holokauszt áldozatainak emléknapja alkalmából tartanak megemlékezést a képviselők. Hétfőn zárószavazásokra is sor kerül, többek között döntenek az új országgyűlési törvényjavaslatról és az ehhez kapcsolódó házszabály-módosításról. A keddi ülésnapon tartják meg az LMP-frakciója által kezdeményezett politikai vitanapot „a feltáratlan állambiztonsági múlt és az elmúlt 20 év morális adósságai” címmel, ötórás időkeretben. Ezt követően még egy napirendi pontot tárgyal meg az Országgyűlés, a járások kialakításáról szóló javaslatot. A házbizottsági ülésen a kormány képviselője bejelentette, hogy még ezen a héten várhatóan három törvényjavaslatot nyújtanak be, a szakképzéssel, a levéltári törvény módosításával és a roma integrációval kapcsolatban.
Az ülésen az LMP kezdeményezésére szó volt Baráth Zsolt jobbikos képviselő tiszaeszlári vérvádról szóló felszólalásról is. A házbizottságon Lezsák Sándor arról tájékoztatta a frakciókat, hogy levélben válaszolt a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének házelnökhöz intézett levélére, illetve felhívta a figyelmet arra, hogy az emberi jogi bizottság az üggyel kapcsolatban állásfoglalást tett közzé. Utalt arra is, hogy ügyészi vizsgálat indult az ügyben, valamint a kormány álláspontja is elhangzott, Orbán Viktor tolmácsolásában. A Jobbik részéről Balczó Zoltán az Országgyűlés alelnöke és Farkas Gergely frakcióigazgató vett részt. Farkas az MTI-nek elmondta: a Jobbik frakcióelnöksége értékelte a helyzetet és levonta a konzekvenciákat, így a párt a jövőben „jobban odafigyel arra, hogy mi hangzik el és mikor hangzik el”.