Nemzetközi mozgásterünk sose volt ilyen tágas, mint az előttünk álló időszakban
...illetve jó esély mutatkozik a háború lezárására, az új gazdaságpolitika pedig komoly növekedést és béremelkedést fog hozni az előttünk álló esztendőben.
Az Economist Schmitt Pál lemondásával kapcsolatban megállapította: az engedékeny elnök távozása nem valószínű, hogy komoly kárt okozna a kormányzatnak. Schmitt leköszönése talán még segíthet is Orbán Viktornak a média szabadságáról folytatott európai vitáiban.
Magyarország legkiélezettebb politikai drámája a 2006-os őszi zavargások óta véget ért: április másodikán Schmitt Pál köztársasági elnök leköszönt, miután a Semmelweis Egyetem megfosztotta őt doktorátusától – írta az Economist. A cikk szerint kevés magyar politikus mond le botrányokkal kapcsolatban, ezért Schmitt Pál talán a legnagyobb szolgálatát tette országának meglehetősen gyors távozásával. Schmitt távozása egy hosszú közszolgálatban töltött karrier végét jelzi, amelyikben ő kaméleonszerű képességet mutatott a változó körülményekhez való alkalmazkodásban – írta a brit gazdasági lap. A cikk kiemelte, hogy Schmitt 1983-tól a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja volt – akkoriban pedig olyan privilégiumokat, mint külföldi utazás, külföldiekkel való találkozás, és hozzáférést a valutához, csak a leghűségesebb polgároknak adtak. Az Economist rámutat: a kommunizmus vége után Schmitt tett egy gyors fordulatot jobbra.
A cikk emlékeztetett arra, hogy Schmitt a kormányzó Fidesz parlamenti képviselője volt, mielőtt 2010 nyarán köztársasági elnöknek jelölték. Az írás kiemelte, hogy Schmitt egyetlen egyet sem vitatott a Fidesz által gyorsított eljárással elfogadott 365 törvény közül a hivatalában töltött 18 hónapja alatt. A cikk szerint az engedékeny elnök távozása nem valószínű, hogy komoly kárt okozna a kormányzatnak. Orbán Viktor elvesztett egy hasznos szövetségest, de utódját a parlament fogja megválasztani, ahol a Fidesz rendelkezik a kétharmados többséggel. A cikk szerint Schmitt leköszönése talán még segíthet is Orbán Viktornak a média szabadságáról folytatott európai vitáiban – idézte az Economist cikkét a Médianéző.