Elemző a szivárogtatási botrányról: Magyar Péternek távoznia kell a közéletből!
Deák Dániel ezzel együtt úgy véli, a Tisza-vezérnél nem szoktak felmerülni erkölcsi aggályok.
Két dolog biztos az életben: a halál és az adók – mondta Benjanim Franklin. Ha Franklin még élne, kétségkívül hozzátenne egy harmadikat is: magyar politikusok soha nem mondanak le – írta az Economist Kelet-Európával foglalkozó Eastern Approaches blogja a Schmitt-ügy kapcsán.
Két dolog biztos az életben: a halál és az adók, mondta Benjanim Franklin. Ha Franklin még élne, kétségkívül hozzátenne egy harmadikat is: magyar politikusok soha nem mondanak le – írta az Economist Kelet-Európával foglalkozó Eastern Approaches blogja. A gúnyos hangvételű cikk szerint Schmitt Pál most ért a végére pályafutása legrosszabb hetének. Az államfő Szöulban volt a nukleáris biztonsági csúcson, noha korábban nem az atomfegyverkezésről szóló gondolatairól volt híres: eddig azt lehetett tudni, hogy a szakterülete a sport és a sporttörténelem – fogalmazott a szerző. Hozzátette: egészen csütörtökig, amikor is a Semmelweis Egyetem szenátusa visszavette a doktori címét.
A cikk a vizsgáló bizottság jelentése kapcsán megemlítette, hogy még a kormány mellett álló Magyar Nemzet is azon az állásponton volt, hogy Schmittnek vissza kell lépnie, ám ekkor jött Orbán Viktor, aki szerint Schmittnek kell döntenie. A szerző szerint Schmitt pont úgy viselkedett, mint Gyurcsány Ferenc az őszödi beszéd után: nem mondott le, de Schmitt szerencséjére az állami tévé kéznél volt. Obersovszky Péter interjúja a cikk szerint olyan kínosan ízléstelen volt, amilyet Kelet-Európában már ritkán látni. Két riporteri kérdést szó szerint idéz az Economist-blog. A cikk azzal zárult, hogy az új doktori megszerzésébe fogó Schmitt esetleg írhatna a magyar köztévére gyakorolt politikai nyomásról.