Belebukott legújabb vádaskodásába Magyar Péter: összenőtt Gyurcsányékkal (VIDEÓ)
Szembesítették az exférjet.
A Fidesz a párttörvényről, a pártfinanszírozási törvényről, a választási eljárásról szóló törvénnyel kapcsolatos elképzelésekről és az MSZP által benyújtott kampányfinanszírozási törvényjavaslatról egyeztetne hétfőn. A KDNP és a Jobbik részt vesz az egyeztetésen, az MSZP csak feltételekkel, az LMP viszont nem.
A párttörvényről, a pártfinanszírozási törvényről, a választási eljárásról szóló törvénnyel kapcsolatos elképzelésekről és az MSZP által benyújtott kampányfinanszírozási törvényjavaslatról egyeztetne a Fidesz hétfőn a parlamenti pártok képviselőivel.
A kormánypárt közleményben tudatta: országgyűlési képviselőcsoportjának vezetője hétfőn kora délutánra várja a KDNP, az MSZP, a Jobbik és az LMP tárgyalóit. Lázár János bízik abban, hogy az ötpárti egyeztetésen olyan javaslatokat fogadnak el, amelyeket minden parlamenti erő támogatni tud – zárul a tájékoztatás.
Frissítés
Reagáltak a pártok a Fidesz kezdeményezésére. A KDNP részt vesz a megbeszélésen, a kisebbik kormánypártot Rubovszky György képviseli majd. Szintén elmegy az egyeztetésre a Jobbik, bár közleményük szerint nem sok reményt fűznek ahhoz, hogy a tárgyalás érdemben befolyásolja majd a parlamenti munkát.
Az MSZP Lázárnak küldött levelében azt mondta, hogy csak azzal a feltétellel vesznek részt a megbeszélésen, ha hatályon kívül helyezik az alaptörvény átmeneti rendelkezéseiről szóló törvényt. Mesterházy Attila pártelnök további napirendi pontokat is javasolt: megvitatná az alaptörvényt, a munka törvénykönyvét, a médiatörvényt és a választási törvényt is. És kezdeményezik, hogy a parlament vegye napirendre az MSZP kampányfinanszírozásra vonatkozó javaslatát. A szocialistákat egyébként meglepte a kezdeményezés, és kétségeik vannak annak őszinteségével kapcsolatban.
Az LMP viszont biztosan nem megy el a megbeszélésre. Jávor Benedek azt közölte, hogy csak akkor vesznek részt ilyen egyeztetéseken, ha a Fidesz visszavonja azokat az intézkedéseit, amelyek az „egész parlamenti munkát névlegessé tették”. A pártfinanszírozás kapcsán rámutatott arra, hogy az LMP több ízben is beterjesztett arra vonatkozó javaslatokat, de az elmúlt másfél évben „Lázár János nem talált időpontot, hogy egyeztessen róla”, a parlament pedig minden alkalommal gyakorlatilag vita nélkül utasította el azokat.