A jövőben nemcsak a rektort, hanem az állami intézmény gazdasági vezetőjét is az állami vagyon felügyeletéért felelős miniszter nevezheti ki. A fenntartó fogja megmondani az intézmény költségvetésének kereteit, a szenátus pedig ehhez igazítja az éves büdzsét. A miniszter fenntartói munkáját továbbra is az oktatási hivatal segítheti, amely felügyeleti bírságot vethet ki az intézményekre, ha azok jogszerűtlenül működnek.
Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár tájékoztatása szerint a kormány társadalmi, szakmai és közigazgatási egyeztetés után tárgyalja majd a jogszabály-tervezetet, várhatóan két menetben. Az ülésről szólva elmondta: a javaslatot az addig elhangzottak alapján, a testület nyolc tagja közül hat részben, vagy egészében támogatta. Megjegyezte, a szakmai oldal nagyobb részt pozitívan fogadta az elképzeléseket, ugyanakkor a szakszervezeti oldal generálisan elutasította azt, és elhalasztását kérte.