Eredménytelennek tartják a szakszervezetek az új Munka törvénykönyvéről tartott egyeztetéseket. Keddi sajtótájékoztatójukon a szervezetek kiemelték: egyelőre sem formális, sem informális visszajelzést nem kaptak a tárgyalások folytatásáról.
A Nemzetgazdasági Minisztériummal(NGM) múlt héten egyeztetett a készülő új Munka törvénykönyvéről az érdekképviseletekkel, a négy szakszervezet azonban eredménytelennek tartja a találkozót. Az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége (ASZSZ), a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ), az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT), és a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának (SZEF) elnökei kedden sajtótájékoztatójukon elmondták: egyelőre sem formális, sem informális visszajelzést nem kaptak a tárgyalások folytatásáról.
A négy együttműködő szakszervezet képviselői egyetértettek abban, bármikor készek az érdemi tárgyalásokra a Munka törvénykönyvéről, és szeretnék, ha ez a szeptemberi eleji kormányülés előtt megtörténne.
Borsik János, az ASZSZ elnöke szerint úgy kellett volna tárgyalni, hogy első lépésben összegzik a közel 20 éves tapasztalatokat, és a kormány, a szakszervezetek, valamint a munkáltatók egyaránt megfogalmazzák, min szeretnének változtatni. Az elnök elmondta, a szakszervezetek a tervezet több pontjával nem értenek egyet, és aláhúzták: a megvitatásra több hónapra lenne szükség, ha pár hét alatt „átgyötrik” a parlamenten, akkor az feszültségekhez vezet.