Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Meg kívánja venni Magyarország a Szurgutnyeftegaz Mol-részesedését. A kormány nem szívesen lát külföldi befektetőt stratégiailag fontos, meghatározó magyar vállalatban. Frissítés: Fellegi minisztériuma helyesbítést kért, a Bloomberg hírügynökség kijavított híre szerint a tárcavezető csupán egy esetleges vásárlásról beszélt.
Érdeklődik a kormány a Surgutneftegaz 21,2 százalékos - nagyjából 460 milliárdot érő - Mol-részesedésének megszerzése iránt. Fellegi Tamás fejlesztési miniszter azzal érvelt, hogy a kormány nem szívesen lát külföldi befektetőt stratégiailag fontos, meghatározó magyar vállalatban.
Fellegi szerint a magyar államnak előnyös lenne, ha részvényese lenne a Molnak. A tranzakciót a kormány a piacról finanszírozná.
Frissítés:
Fellegi minisztériuma később cáfolta, hogy a tárcavezető azt mondta a Bloomberg hírügynökségnek, hogy Magyarország az év végégig meg akarja vásárolni az orosz Surgutneftegasnak (Szurgutnyeftyegaz) a Molban lévő 21,1 százalékos részesedését. Hogy mit is mondott Fellegi, az most most fogalmazzák meg egy közleményben.
Frissítés:
A Bloomberg módosította híradását, az új változatban úgy fogalmaztak: „A magyar kormány hasznosnak találná, ha részvényese lenne Közép-Európa legnagyobb kőolajfinomítójának, a Mol Nyrt-nek, és a piacról finanszírozhatná a vállalatban lévő Surgutneftegas részesedés esetleges megvásárlását” - mondta Fellegi Tamás.