Magyarország kivásárolná a MOL orosz részesedését

2010. október 21. 16:04

Meg kívánja venni Magyarország a Szurgutnyeftegaz Mol-részesedését. A kormány nem szívesen lát külföldi befektetőt stratégiailag fontos, meghatározó magyar vállalatban. Frissítés: Fellegi minisztériuma helyesbítést kért, a Bloomberg hírügynökség kijavított híre szerint a tárcavezető csupán egy esetleges vásárlásról beszélt.

2010. október 21. 16:04

Érdeklődik a kormány a Surgutneftegaz 21,2 százalékos - nagyjából 460 milliárdot érő - Mol-részesedésének megszerzése iránt. Fellegi Tamás fejlesztési miniszter azzal érvelt, hogy a kormány nem szívesen lát külföldi befektetőt stratégiailag fontos, meghatározó magyar vállalatban.

Fellegi szerint a magyar államnak előnyös lenne, ha részvényese lenne a Molnak. A tranzakciót a kormány a piacról finanszírozná.

Frissítés:

Fellegi minisztériuma később cáfolta, hogy a tárcavezető azt mondta a Bloomberg hírügynökségnek, hogy Magyarország az év végégig meg akarja vásárolni az orosz Surgutneftegasnak (Szurgutnyeftyegaz) a Molban lévő 21,1 százalékos részesedését. Hogy mit is mondott Fellegi, az most most fogalmazzák meg egy közleményben.

Frissítés:

A Bloomberg módosította híradását, az új változatban úgy fogalmaztak: „A magyar kormány hasznosnak találná, ha részvényese lenne Közép-Európa legnagyobb kőolajfinomítójának, a Mol Nyrt-nek, és a piacról finanszírozhatná a vállalatban lévő Surgutneftegas részesedés esetleges megvásárlását” - mondta Fellegi Tamás.

 

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Laibach
2010. október 22. 00:10
Fellegi véleményem szerint kezd egyre jobban a "sötét ló" szerepében tisztelegni. Az mellékes, hogy mit hord a nyakában, de üstökösként robbant be a közéletbe, és mint látjuk befolyással bír.
Silcon
2010. október 21. 18:59
Nem értek vele egyet. Más, külföldi tulajdonban lévő részvényeket kellene kivásárolni. Az oroszoktól meg - kölcsönösségi alapon - gáz- és olajmező (rész)tulajdont kell venni. A kölcsönös tulajdonlás kizárja (de legalábbis mérsékli), hogy egymás gyopálják a felek. Az oroszok azt kívánják elérni, hogy a teljes lánc minden pontján ott legyenek. Kitermeléstől a szállításon, tároláson keresztül a fogyasztói értékesítésig.
HattoryHanzo
2010. október 21. 17:26
"A minisztérium cáfolta, hogy Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter szerdán egy interjúban azt mondta a Boomberg hírügynökségnek, Magyarország az év végégig meg akarja vásárolni az orosz Surgutneftegasnak (Szurgutnyeftyegaz) a Molban lévő 21,1 százalékos részesedését. A Bloomberg csütörtöki hírében idézte a minisztert. A minisztérium sajtóosztályán az MTI-nek elmondták: helyreigazítást kértek a Bloombergtől, hamarosan részletes közleményt adnak ki."
balbako_
2010. október 21. 17:13
Végre egy vétel ami nem csak pénzt visz, hanem hoz is!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!