Az autósokat sarcolja Karácsony és Vitézy a Tisza és a DK asszisztálásával
Ezzel egyértelműen nőni fog a szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatával élők aránya Budapesten, többen fognak nélkülözni a fővárosban.
Február elsejétől emelt a BKV, a MÁV, drágul a budapesti parkolás és a távolsági busz is.
A BKV-vonaljegy mostantól 300 helyett 320 forintba kerül, a felnőtt havibérlet ára 9400 forintról 9800 forintra, a diákbérleté 3700 helyett 3850 forintra nő. A nyugdíjasbérlet ára 3700 forint marad. A csoportos tanulójegy ára a duplájára, 600 forintra emelkedik. A parkolási díj kiszámításának alapja a 2. díjtételű övezetben a mindenkori BKV vonaljegy ára, emiatt minden övezetben óránként 10-20 forinttal drágábbak lesz a parkolás: a Margitszigeten 450 forint helyett 480, a budai Várban és a Citadella alatti parkolóban pedig 600 forint helyett 640 forintot fizethetünk. Az őrzött, fizető parkolókban is változnak a tarifák, reggel 6 és este 10 óra között a várakozás időtartamától függetlenül 320 forintot kell fizetni.
Drágulnak a távolsági buszokra váltott jegyek és a vonatjegyek is, a vasúti és helyközi buszjegyek 15, a bérletek árai pedig átlagosan 10 százalékkal nőnek. Az áremelés mellett bevezetik a regisztrációs jegyet. Ilyet a díjmentes utazásra jogosultak, tehát a 6 évnél fiatalabb gyerekek, a 65 évnél idősebbek, illetve a vasutasok és a Volán dolgozói kapnak. Azért van szükség a jegyre, hogy az utazási és finanszírozási igényeket jobban fel lehessen mérni, jobban lehessen tervezni, segíthet a menetrendek előkészítésénél - írja a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium közleménye.