Deák Dániel szerint politikai szempontból két dolog biztosan megállapítható a legújabb hanganyaggal kapcsolatban.
p
9
2
9
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 6 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
freehckr
2009. augusztus 25. 11:50
"mert mint látjuk, az EU-t nem érdekli a dolog"
Ja hát igen, mondjuk mást nem vártam az Európai Bizottságtól. :) Más kérdés, hogy az MSZP-nek kell majd felvetnie a SMER újbóli kizárását az EP S&D frakciójából. Ugye 2006-ban egyszer már kivágták a SMER-t az európai szocik közül, amikor koalíciót kötöttek Slota-val, majd az MSZP aktív lobbitevékenységének volt köszönhető, hogy visszavették őket. Tehát mindenképpen a magyar kormánytól, és annak legnagyobb kormánypártjától függ a helyzet kezelése.
Egyébként pedig ideje lenne majd újratárgyalni az EU-s csatlakozási szerződéseket, de már az Európai Bizottság ügyeletes szóvivőjének tegnapi nyilatkozatának figyelembevételével is. :)
"ő sem tett határozott ellenlépéseket"
Sólyomnak mint köztársasági elnöknek a hazai közéletben csupán csak "protokolláris" szerepe van, semmiféle határozott lépésre nincs lehetősége. A múltheti szlovák hisztéria után a kormánynak kellett volna szinte azonnal határozott lépéseket tennie, elsőnek talán a miniszterelnök kérhetett volna 20 percet kedvenc közszolgálati médiájában, illetve összeránthatta volna egy nemzetközi sajtótájékoztatóra a kormánytagokat, mint ahogy elődje tette a "fasiszták gyülekeznek" című felvonásban. :) Azt pedig még nem tudom eldönteni, hogy pozitív avagy negatív volt Sólyom távolmaradása az avatásról. Inkább pozitívnak értékelném, nem sétált bele a szlovák nemzetiszocialista kormánypártok provokációjába, ez mindenképpen ránk vet jó fényt.
A jelenlegi magyar kormánnyal semmi esélyünk kezelni a problémát, tulajdonképpen a "magyar gyűlölet" egy közös nevező a szlovák és magyar kormánypártok programjában. Azt szoktam mondani, hogy ha valamelyik ellenséges állam ártani akarna a magyar nemzetnek, akkor a legegyszerűbben ezt úgy tudná megtenni, hogy hatalomra juttatja/hatalmon tartja az MSZP-SZDSZ-t. :) Az, hogy mit enged meg magának a két tipikusan "náci" szlovák kormánypárt, csak a magyar kormányon múlik...
freehckr én ezt értem! És e tekintetben sokra is becsülöm Sólyomot. Ami nem tetszett az az, hogy ő sem tett határozott ellenlépéseket. Egy felvidéki oldalon vagy blogon (meg nem mondom már melyiken) olvastam, hogy nyugodtan bemehetett volna Szlovákiába, mert az lett volna a legnagyobb pofon Ficóéknak. De nem. Betartotta egy diplomáciai végzést (nem törvényt!), és még utána azt is mondta, hogy mi viszont nagyon szívesen látjuk a szlovák államvezetőket. A nagy francokat. Ezzel nem tudok egyetérteni. Igenis határozott diplomáciai lépéseket kellett volna tenni, mert mint látjuk, az EU-t nem érdekli a dolog. Tehát két tagállam magánügyének tekinti a dolgot. Innentől viszont csak rajtunk múlik, hogy mit teszünk és mit nem. A külügyünkről meg inkább ne beszéljünk, mert az mint olyan, nem is létezik.
"mindezek után Sólyom volt annyira nyomi"
Bocs luccy, "bevédeném" Sólyomot. :) Régóta köztudott, hogy Sólyom egyik céljának a magyar nemzet határok feletti egyesítését tűzte ki, ennek érdekében legyen szó bármilyen nemzeti ünnepről, azt általában határon túli magyarok körében tölti. Ebbéli tevékenységének sikerét mi sem jelzi jobban, hogy a románokat és szlovákokat sikerült ennyire "kiakasztania"... :) Sólyom egy "magányos harcos" ebben a tekintetben, a magyar kormány nemhogy a "keze alá" dolgozna, de színtelen-szagtalan külpolitikájával még hátráltatja is. Ezt a helyzetet csak akkor lehet majd kezelni, ha végre lesz kézzel fogható külpolitikai nemzetstratégiánk...