Aljas módon szállt bele a magyar elnökségbe a svéd EU-ügyi miniszter
Jessica Rosencrantz-ot csak Ukrajna érdekli.
Több mint 47 ezer milliárd forint kellene Ukrajnának a győzelemhez az észtek szerint, miközben Macron kitart a katonák küldésével kapcsolatos véleménye mellett. A francia elnök holnap Berlinbe utazik, hogy meggyőzze a hezitáló német kancellárt.
A műsorban elhangzott legfontosabb megállapítások:
A teljes műsor itt tekinthető meg:
Ukrajna támogatása, a francia katonai vezetés álláspontja
Észtországi szakértők megállapították, hogy mekkora összegre lenne szüksége Ukrajnának a nyugattól, hogy megnyerhesse a háborút. A kalkulált összeg hatalmas, azonban Robert C. Castel szerint
tévesen hisszük azt, hogy ha több pénzt vágunk egy háborús problémához, akkor azt meg tudjuk oldani.
Úgy véli, jelenleg a legnagyobb probléma az ukránok számára a besorozható emberek hiánya, hiszen
a nyugat egy valamit nem tud biztosítani számukra, ukránokat.
Kiszivárgott francia katonai dokumentumokra hivatkozva elmondta, hogy a francia haderő vezetői Macron kijelentéséhez képest, mely szerint nem kizárható a csapatok küldésre Ukrajnába, teljesen másképp gondolkodnak. Azt a következtetést vonta le, hogy
a katonai vezetés szerint az ukránok el fogják bukni a háborút, és Franciaország nincs abban a helyzetben, hogy katonákat küldjön Ukrajnába.
Összegzésként elmondta, hogy
néha nyugati politikusoktól nagy szavakat hallunk, nagy elkötelezettségeket, de a katonai, biztonsági apparátus vagy kiszivárogtatásokkal, vagy más eszközökkel gyakorlatilag pont az ellenkezőjét mondja.
A Lukoil alelnökének halála, orosz elnökválasztás
Nagy port kavart a sajtóban a Lukoil orosz olaj- és gázipari vállalat alelnökének halála. Bendarzsevszkij Anton szerint nagy a valószínűsége, hogy a haláleset nem a véletlen műve, hiszen bizonyos források szerint
az elmúlt két évben közel negyven topmenedzser halt meg rejtélyes körülmények között.
Az egyre több gyanús haláleset kapcsán felhívta a figyelmet, hogy
ne lepődjünk meg azon, hogy a rendszerhez tartozó topmenedzsereket, ha éppen nem kellenek, vagy veszélyt jelentenek, valamilyen módon likvidálják.
Hétvégén tartják Oroszországban az elnökválasztást, amellyel kapcsolatban Bendarzsevszkij aggodalmát fejezte ki. Szerinte Putyin fogja a legtöbb szavazatot kapni, és úgy véli, ehhez hozzásegíthet az is, hogy három napon át lehet szavazni, mert így lehetőség van választási csalásokat beiktatni a folyamatba.
Robert C. Castel emlékeztetett arra, hogy a világ egyik legnagyobb demokráciájának titulált Egyesült Államokban hónapokig elhúzódott a szavazás. Felvetette a kérdést, hogyha az oroszok három nap alatt tudják befolyásolni a választást, akkor mennyi lehetőség volt Amerikában manipulálni az eredményeket.
Én biztos vagyok benne, Oroszországban ahhoz, hogy elmenj szavazni, egy személyi igazolványra van szükséged. Az Egyesült Államokban a demokrata párt már évtizedek óta mindent megtesz, hogy ezt az alapvető követelményt, ami nélkül egy hitelkártyát nem kaphatsz az Egyesült Államokban, azt ne lehessen követelni a szavazóktól.
– fűzte hozzá.
A beszélgetés podcast formában is meghallgatható:
Az adás a Videán is megtekinthető: