Csizmadia Ervin: Nem vagyunk túl a nemzetállamon

2016. május 20. 12:15

Csizmadia Ervin szerint a liberalizmus a nyolcvanas években a legjobb válaszokat adta a felmerülő kérdésekre, a kilencvenes évek közepe óta azonban ez nincs így. Hozzátette: a liberalizmus és demokrácia között erősebb konfliktus van, mint korábban gondoltuk.

2016. május 20. 12:15

Miért erős a liberalizmus, ha gyenge? Miért, gyenge a liberalizmus, ha erős? A Méltányosság Politikaelemző Központ kerekasztal-beszélgetésén Rónai Egon moderálásával Egedy Gergely, politológus, történész, Szent-Iványi István, politikus, Tóth Csaba, a Republikon intézet stratégiai igazgatója és Csizmadia Ervin kereste a választ erre a kérdésre. A Méltányosság igazgatója fölvetette, hogy egyre inkább nyilvánvaló: a liberális demokrácia két komponense (liberalizmus és demokrácia) között erősebb konfliktus van, mint korábban gondoltuk.

Összesen 51 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kohntalan
2016. május 20. 19:58
Globális világállamban hiszek. Odafelé tendálunk úgyis. Magyar nemzet nincs, és nem is volt soha. Magyar nép ugyan van, de minek.
GV0917
2016. május 20. 17:17
A liberalizmus addig volt "ÉLŐ" amíg kőbe vésett DOGMÁK PARANCSOLTÁK MEG- hogy hogyan éljen az ember.Mikor kezdte felvenni a bankár,- és tőzsdecézárok által sugalmazott újabb dogmákat-PIAC ELVŰSÉG mindenhatósága,határok eltörlése-amíg meg nem valósították a valódi SCHENGEN-t!Tömegesen oda mennek, ahová vágyaik és álmaik vonzzák őket -na meg a szélsőséges ISZLÁM BANDÁK kergetik őket. Nagyon érdekes, hogy ezeknek az ISIS féléknek nagy része RENEGÁT- azaz európai szabad liberális berendezkedésű országok ideológiájától megcsömörlött extrém szadistákból áll! Ez a mohamedán világ "LIBERALIZÁCIÓJA"! A konzervatív arab világ Ali baba kincseit megszégyenítő luxusban élve kummányit sem ad hitsorsosai nyomorára, nekik a talpuk alatt bőségesen tocsog az olajban a Félsziget és az ÖBÖL olaja-meg kincsei!Mert az OIL-öl-nem hogy ÖL, hanem gyilkol is!
kjkj945
2016. május 20. 17:03
""Izrael, mint zsidó nemzetállam 2014. november 26., szerda"" ""Izrael: Izraeli Liberális Csoport"" Ja nekik szabad!
Lotti
2016. május 20. 16:30
Történelmi mércével a nemzetállam modern dolog. Gondoljunk csak bármely ókori, vagy középkori nagy birodalomra. Azok mindig sok nemzetet foglaltak magukba. Nagyjából 200 éve vett lendületet a nemzetállamok elterjedése. A folyamat ma is tart, sőt lendületben van. Tessék csak Európa térképére tekinteni. A nemzetek nem a Szovjetúnióban,hanem Oroszországban, Ukrajnában, a Baltikum kis államaiban stb. akarnak élni. Ugyanez Jugoszlávia esete. De az írek jó része (északon) is szívesen tartozna nemzettársaihoz. A skótok, a baszkok, a katalánok, de kanadai franciák is mind nemzetállamot szeretnének. Többen csak a nemzetállamukhoz tartoznának legszívesebben mint a koszovói és boszniai szerbek, vagy macedóniai albánok. Az Unió fővárosát adó Belgium lassan csak papíron egy ország, hisz a flamandok és a vallonok már külön utakon járnak. Afrikában meg Ázsiában még ennél is több nép önállósulna, ha a világ "demokratikus" hatalmai nem kényszerítenék őket közös akolba.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!