Az alkotmányjogász a HírTv Rájátszás című műsorában úgy vélekedett, az Alkotmánybíróság nem vizsgálhatta volna jogkörükben az Alaptörvényhez kapcsolódó átmeneti rendelkezéseket. Szerinte a jogalkotóknak megvolt a felhatalmazásuk arra, hogy ezeket az áthidaló jellegű rendelkezéseket ne az alkotmányba írják bele.
Lomnici úgy fogalmazott, a láthatatlan alkotmány intézményének egy idő után határt kell szabni, lévén egy, az adófizetők pénzéből fenntartott közintézmény nem teheti meg, hogy döntései során a társadalom által nem ismert dokumentumból indul ki. Mint mondta, az Ab nem azért alakult, hogy egy másodlagos alkotmányt hozzon létre, hanem hogy fejlessze a jogi kultúrát.
A választási feliratkozás eltörlése kapcsán feltette a kérdést, hogy ha a regisztráció korlátozta volna a választójogot, akkor ugyanez miért nem merült fel soha a két forduló esetében. Lomnici szerint az Ab a feliratkozás lehetővé tételével súlyos visszaéléseknek vethetett volna véget, mivel szerinte a gulyáslevesért megvett szavazatok és a választás napján történő buszoztatás nem pusztán a városi legendák körébe tartoznak.