Wittner: Undorított a Schmitt elleni hajsza

2012. április 04. 09:15

A Schmitt lemondására nemmel szavazó Wittner Mária döntését azzal indokolta, hogy „nem hajlandó beállni az üvöltő falkába”.

2012. április 04. 09:15

Wittner Mária, a Fidesz országgyűlési képviselője egyike volt azoknak, akik nem szavazták meg a parlamentben Schmitt Pál lemondását. Wittner döntését indokolva úgy fogalmazott, „nem vagyok hajlandó beállni az üvöltő falkába”, és elmondta, felháborodott a „fiatalok” cinikus bekiabálásain. A képviselőnő Schmitt emberi és sportolói teljesítményét méltatta: véleménye szerint a volt köztársasági elnök emberséges karakterét nem befolyásolja a kirobbant botrány, ő pedig ez alapján ítélkezik.

Összesen 93 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
smogger
2012. április 05. 10:27
Jellemző a szinvonalra, hogy egy wittnerről ennyi komment íródik.Nos ilyen "hősöket" tisztel a mi jobboldalunk.Én azért tudok sokkal tiszteletreméltóbb igazi konzervatívokat is.
koronaszepe
2012. április 05. 10:23
Azért van benne némi humortartalom, Wittner nem áll be az "üvöltő falkába ", ezek szerint, Pokorni pedig igen ? Vagy Orbán is üvöltő farkas, aki végül is döntött Schmitt sorsáról ? Kétszer - háromszor. ( Egyszer amikor kineveztette, egyszer amikor kiszivárogtatta, egyszer amikor lemondatta. )
drieno
2012. április 05. 07:12
wittnerben régi szép emlékek ébredhettek a "legendás" időkből, amikor a fényes szellők időszakában üldöztek és tettek lehetetlenné embereket hasonló módszerekkel
andrasvirag
2012. április 04. 20:30
szóval: a kialakult helyzetben nyilvánvaló, hogy nem állhatunk SP mellé, már ami a köztársasági elnökséget illeti. azonban már most érzékelhető, hogy ez lövés, ami Schmitt ellen indult, egy újabb népi játékot indít meg. Szeretném ismételten saját felelősségemre bejelenteni, hogy a kisdoktorik minimum 20-25 százaléka egészen biztosan plágium, vagy plágium-szagú, de ez eddig a világon senkit nem érdekelt, mert a kisdoktori nem igazán tudományos fokozat, sokkal inkább elismerése valamilyen tevékenységnek. Tisztelet és megbecsülés minden élsportolónak, de pl. az OSC-ben csupa eredeti tudományos felfedezést tettek a vízilabdázók, vagy a vívók? Vagy például annak idején a Dózsa futballistái, akiket mindenféle tiszti rendfokozattal láttak el, valaki szerint jártak is valaha egy rendőrkapitányságon? Az akkori időket csak és kizárólag az akkori erkölcsi és társadalmi normák rendszerében ítélhetjük meg szerintem. A legszemetebb állítások egyikének tartom, hogy aki vitte valamire és eredményes karriert futott be, azt ma kvázi hazaárulónak tartják. Fogalmam nincs, hogy a NOB történetéről hogyan lehet eredeti adatokat gyűjteni és nem támogatok semmiféle plágiumot. De: elárulom, hogy 1967-68-ban a Képes Sport főszerkesztője Kutas István megkért, hogy fordítsak le számára egy több, mint ezer oldalas, Lausanne-ban, a NOB által készített HIVATALOS ANYAGOT, ami a NOB valamennyi ülésének a jegyzőkönyvét tartalmazta. Szerintem a NOB történetével kapcsolatban az volt a legkompetensebb anyag. Azóta is hálás vagyok Kutasnak, mert különben soha nem ismertem volna meg azt a nemes és értékes tevékenységet, amit a magyar sportolók és sportdiplomaták a nemzetközi olimpiai mozgalom érdekében az első másodperc óta kifejtettek. És kövezzenek bár meg, az én ismereteim szerint Schmitt Pál méltó folytatója volt e nemes hagyománynak, és megismételve, hogy nem támogatok semmiféle plágiumot, valami pitiáner szemétséget érzek ebben az egész kisdoktori cirkuszban. Elnézést mindenkitől, akinek más a véleménye.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!