„Kormánypárti képviselők ma törvényjavaslatot nyújtottak be, amelyben a Btk. rágalmazási és becsületsértési tényállásainak szűkítését javasolják emígyen: nem büntethető rágalmazás/becsületsértés miatt, aki ezeket a cselekményeket a közügyek szabad megvitatása körében sajtótermék vagy médiaszolgáltatás útján követi el feltéve, hogy cselekménye nem irányul a sértett emberi méltóságának nyilvánvaló és súlyosan becsmérlő tagadására.
Nincs kétség, hogy Kocsis frakcióvezető és társa javaslatát a kormánypárti többség heteken belül elfogadja. A javaslat nem hülyeség, a hatályos Btk. 2012-es vitájában magam is felvetettem, hogy a rágalmazás és a becsületsértés tényállásai alkalmasak a sajtószabadság szükségtelen és aránytalan korlátozására is. A kormányoldal akkor erre a felvetésre valahogy nem volt vevő. Akár örülhetnék is, hogy a mai napon megjött a felismerés.