„Elég vészesnek tartom a jobboldal oroszbarátságát, sőt magát a (nem gazdasági értelemben vett) »keleti nyitást«, és ennek a magam módján nem egyszer hangot is adtam. De azt az őrjöngő fanatizmust, amit itt az ukránszimpatizáns oldalon érzékelek, nem látom még a szélsőbb szélsőjobboldalon se. (Inkább cinizmust.)
Az imént okádós jellel kommentelt alám egy nő, amiért rosszat írtam szegény »traumatizált dniprói polgármester« kapcsán. A szegény traumatizált fasisztát védi a »liberális«. De viccelődni se lehet, félreállni se, elfordulni se. Mert az köpenyegforgatás meg orbánizmus. A határon túli magyarokat említeni putyinizmus. Amerikát bírálni putyinizmus. A legputyinistább putyinizmus az, ha »egyrészt-másrészt« módon gondolkodsz, ne adjisten beszélsz a háborúról.