Pressman már az amerikaiaknak is irtó ciki volt: a lehetséges utódja mindent helyreállítana
„Az amerikai nép nevében bocsánatot kérek ezért a viselkedésért” – mondta Bryan E. Leib.
Az amerikai átlagpolgár egyszer már intézett egy utolsó utáni segélykiáltást a republikánusokhoz, de Donald Trump elmulasztotta a nagy „drain the swamp”-et.
„Habár ez a sivatagi állam sosem volt igazán republikánus, az első exitpollok mégis a fordulat reményével kecsegtettek. Aztán a híres-hírhedt levélszavazatokkal végleg elbillent a mérleg nyelve. –
Persze, lehet és kell is beszélnünk a választási csalásokról, kiváltképp a levélszavazatokról, amelyek körül megszámlálhatatlanul sok gyanús ügy látott napvilágot: halott szavazók, duplikációk és a többi…
Nevada esetében viszont erről aligha lehet szó, mert itt a kormányzó, a szenátor, de úgy általában mindenki demokrata, mióta világ a világ. Ha sikerült volna megfordítani az állást, azt erős üzenetként lobogtathatták volna a republikánusok.
Ehelyett sokszor még az igazi „vörös” államokat és régiókat sem sikerült hozniuk. Ennek okai között ott lehetnek a kétes eredetű borítékok is, de a demokratáknak már erre a trükkre sem volt annyira szükségük a 2022-es félidős választások során.
Sokkal nagyobb probléma az, hogy az amerikai átlagpolgár egyszer már intézett egy utolsó utáni segélykiáltást a republikánusokhoz, de Donald Trump elmulasztotta a nagy „drain the swamp”-et. Ennek eredménye meg is lett két éve, amikor sikeresen csalták szét magukat Bidenék.
Innentől kezdve mire számítson az az állampolgár, akinek elege van a demokraták rémuralmából, de nem bízhat a republikánus főemberekben sem?
És igen, itt most Trumpot kell megjelölnünk, mint akin elcsúszott a választás. Volt négy éve, hogy rendet tegyen, és habár elvitathatatlan érdeme, hogy a világ egy kicsit fellélegezhetett, míg ő ült az elnöki székben, mert alatta legalább nem F-35-ösök szárnyán érkezett a demokrácia az „elmaradott” országokba, de a saját háza táján elmulasztotta a legfontosabbat.”
Nyitókép: MTI/AP/Michael Conroy