„Ha egy kívülálló belehallgat a szociális törvény módosításának parlamenti vitájába, annak az lehet az erős benyomása, hogy egy már kész, hatályba lépett jogszabályról folyik a szó a kormány és a pártok között, amit diktatórikusan ráerőltettek a társadalomra.
Aztán, ha az érdeklődő jobban odafigyel a részletekre, a kormánypárti felszólalásokra, hamar kiderül, hogy szó sincs erről, hiszen még most tárgyalja a Ház a jogszabály módosítását, s a vitában minden frakció, képviselő felsorolhatja pró és kontra az érveit.
Igen ám, de a baloldal olyan hevült kirohanásokkal, rikácsolva zúdít össztüzet a tervezetre, mintha ez a szöveg már faktum volna, amin már nem lehet változtatni. De hát miért nem érveket próbálnak felsorakoztatni az ordibálós szájtépés, durva vádak, rágalmak helyett?
Tudjuk persze, hogy a baloldal úgy kerüli a konkrétumokat a vádaskodásai során, mint Mefisztó a szenteltvizet, de azért az ember azt hinné: talán a szociális ügyek az terület, ahol villanthatnának valami pozitívumot is az állampolgárok előtt. Például azért, hogy megállítsák azt a lejtmenetet, permanens népszerűségvesztést, amibe saját magukat lavírozzák hosszú évek óta, s ami választási vereségről választási vereségre történő bukdácsolásuk formájában világosan nyomon is követhető.
Ők azonban a demagógiát választják most is, és olyanokat vágnak a kormány fejéhez, mint a fisztulás üvöltözésben utolérhetetlen Szabó Tímea, a Párbeszéd nevű látszatpárt bukott társelnöke, aki provokatívan lex megdöglesznek nevezte a szociális törvény tervezett módosítását, mert szerinte az van benne, hogy aki szegény, az dögöljön meg.
Orbán Viktor miniszterelnöknek kellett figyelmeztetnie, hogy emberekről lévén szó az ilyen kifejezéseket mellőzhetné, különösen, ha olyan honfitársainkról beszélünk, akik valamiért ellátásra szorulnak.”
Nyitókép: MTI/Kovács Attila