Az ország esik szét, a miniszterelnök meg sehol – kiakadt a brit lap
Keir Starmer szerintük a nemzetközi politika kaszása.
Miért ne lehetne sikeres politikus Angliában valamely gyarmat egy másik gyarmatról odaszármazott gyermeke. A britek legendásan toleránsak.
„Túl sokat nem mond ez a különös név a magyar olvasónak, pedig könnyen lehet, hogy hamarosan sokat hall viselőjéről, mivel jó esélye van annak, hogy személyében Nagy-Britannia új miniszterelnökét tiszteljük azt követően, hogy az excentrikus Boris Johnson után a megjegyezhetetlenül unalmas Liz Truss is belebukott az államvezetésbe. Utóbbinak 45 napig sikerült nyeregben maradnia, ami azért roppant értékes teljesítmény, mert éppen elérte azt az időt, amivel jogosulttá vált évi 54 millió forintnak megfelelő összegű nyugdíjra, amit csak kérnie kell. Háborognak is miatta a derék angolok, mert a szankciók okozta válság padlóra verte a brit gazdaságot is.
Ráadásul még miniszterelnökük sincsen. Illetve van egy jelentkező, Rishi Sunak, aki a Johnson-kormányban a pénzügyminiszteri tisztséget töltötte be. Az együttműködés nem lehetett túl jó, mert később Rishi Sunak benyújtotta a lemondását a kormányfőnek, amihez csatlakozott az egészségügyi miniszter is, bizonyos Sajid Javid, és ez a loboncos szőke politikusnak sok volt, lemondott ő is. És jött Liz Truss.
Csak a pontosság kedvéért, minden előítélettől mentesen. Rishi Sunak Kelet-Afrikából bevándorolt, brit állampolgársággal rendelkező indiai szülők gyermeke. Nincs ebben semmi, elvégre tudjuk, milyen végtelenül tágas volt hajdan a brit gyarmatbirodalom. Miért ne lehetne sikeres politikus Angliában valamely gyarmat egy másik gyarmatról odaszármazott gyermeke. A britek, vagyis az angolok legendásan toleránsak, ezt már a kínai ópiumháborúban is bizonyították, amikor fegyverrel nyitották meg az utat a szegény kínaiak előtt a kábítószer-élvezet paradicsomába.”
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain