Szekuláris kiváltságok Amerikában

2022. augusztus 19. 10:00

Ebben a cikkben egy fontos, de széles körben el nem ismert kiváltságra, nevezetesen a szekuláris kiváltságra és néhány kapcsolódó előnyre összpontosítok.

2022. augusztus 19. 10:00
null
David Hodge
Corvinák

„Ebben a cikkben egy fontos, de széles körben el nem ismert kiváltságra, nevezetesen a szekuláris kiváltságra és néhány kapcsolódó előnyre összpontosítok. A szekuláris kifejezés olyan személyekre utal, akik nem foglalkoznak spirituális kérdésekkel. Másképpen fogalmazva, a szekularizmus az evilági vagy anyagi világra való irányultságot jelent, szemben a spirituális vagy transzcendens világgal.

A szekuláris kiváltságok a legtöbb nyugati társadalomra jellemző strukturális hatalmi egyenlőtlenségekből fakadnak. Amerikában például erőkülönbség van a szekularisták, és a keresztények, vagy más hívő emberek között. Több tanulmány is rámutatott, hogy a posztindusztriális tudásszektorban a szekularista álláspont érvényesül. Pontosabban, a szekuláris irányultság áthatja a hírközlést, a közoktatást, az egyetemeket, a televíziós programokat, a filmipart, kormányzati szabályozó hatóságokat, a vállalati vezetést, hogy csak néhány ágazatot említsünk. Ezekben a területeken való dominanciájuk révén a szekularista gondolkodású emberek központi szerepet játszanak a szélesebb társadalmat informáló történetek megalkotásában. Az a képességük, hogy meghatározzák és irányítsák a közbeszédet kulcsfontosságú szerepet játszik a társadalomban általánosan elfogadottnak tekintett felfogások alakításában.

A szekuláris világnézet elterjedtsége akadályozhatja az ezt a gondolkodásmódot követő embereket abban, hogy felismerjék kiváltságos helyzetüket, de az általuk élvezett előnyök sok keresztény és más hívő ember számára könnyen nyilvánvalóvá válnak. Az alábbi néhány példa jól szemlélteti az Amerikában és sok más nyugati országban élő szekuláris világnézetű emberek által élvezett előnyöket.”

Fotó: Unsplash

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
jóember
2022. augusztus 19. 18:15
Jól van ez így, az állam legyen szekuláris, ne köteleződjön el egyik ideológia felé sem. Csak úgy lehet szabad a polgár és a gondolat ha az állam egyenlő távolságot tart a világnézetektől. Ha egy ideológia beleszól a jogrendbe, akkor oda szabadság, lásd Afganisztán, vagy a közelmult kommunista államait. Ettől akartunk megszabadulni és ezért berzenkedünk amikor brüsszel akarja megmondani hogyan gondolkodjunk. A szekularizmus olyan vívmány ami nélkül nem jutott volna el az emberiség oda, ahol most van.
Ödenburger
2022. augusztus 19. 14:01
Pont ezért kell már az iskolában (sőt, ha lehet még korábban) elkezdeni ezta "világok harcát".
OberEnnsinnen
2022. augusztus 19. 11:13
"Ha egy szekuláris világnézetű ember megnéz egy televíziós filmet, feltételezheti, hogy a kulturális csoportjukból származó szereplőket általában szimpatikus, pozitív módon ábrázolják. A mainstream médiatartalmakat nézve olyan műsorokat, embereket látnak majd, akiknek hasonló a meggyőződésük és az értékrendjük. A televíziós műsorok jellemzően összetett, árnyalt személyiségekként ábrázolják a szekuláris beállítottságú karaktereket, akik vonzóak, együttérzőek és gondoskodóak. Általában vezetőként, problémamegoldóként és hősként jelennek meg, olyan személyiségekként, akiket az ember szívesen követne. Ezzel szemben a keresztények ritkán szerepelnek ilyen műsorokban. Vagy ha meg is jelennek, akkor általában negatív színben, unalmas, felszínes, érzéketlen, sőt, veszélyes figurákként ábrázolják őket. Ezek az implicit üzenetek ugyanakkor befolyásolják az emberek valóságról alkotott képét."
Laceh
2022. augusztus 19. 10:53
"A napot akartam, s elégett minden. Éj lettem, álom, árnyék.."
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!