„Sarokba szorított patkányok!” – így fakadt ki az ukrán újoncokra egy toborzó
Nem egyszerű a vágóhídra küldeni embereket – erről beszélt Artem, a toborzótiszt a The Telegraph című lapnak, aki pontosan tudja, mennyire gyűlölik az emberek.
Ami igazán fáj Kijevnek, az az ukrán gazdaság komoly részének a lerombolása.
„Az elmúlt napok történései alapján az alábbi következtetések vonhatók le. Az orosz hadsereg folytatta támadásait Kelet-Ukrajnában és taktikai sikereket ért el. Ezt itthon, a szakértők egy része túldimenzionálja és döntő csataként állítja be az ukrán haderő szempontjából. A valóság az, hogy Donbászban és Luhanszkban az orosz tüzérségi fölény párosul a két területre kiterjedő orosz légi-fölénnyel ami lehetővé teszi, hogy Moszkva részeredményeket érjen el néhány 10 km-es frontszakaszon.
Pontosítást igényel az a kijelentés is ami arról szól, hogy Ukrajna 20%-a orosz kézben van. Önmagában a szám igaz, de a területeket NEM az elmúlt 3 hónapban, hanem az elmúlt 8 évben szerezte meg a Kreml. Ami igazán Kijevnek fáj az az ukrán gazdaság komoly részének a lerombolása, amit szisztematikusan folytat nap mint nap Oroszország. Furcsa amit mondok, de a katonai műveletek jelenleg hullámzanak és nincs döntő áttörés egyik fél oldaláról sem. 5-10 km-es előrenyomulás jellemzi mindkét fél időleges sikereit, majd több esetben egy ellentámadás utáni visszavonulás, kiszorítás történik, hogy minden kezdődjön elölről.
A megjelent nyugati fegyverszállítmányok adatai alapján páncéltörő fegyverek tekintetében az ukrán hadsereg jól áll, de tüzérségi fegyverek tekintetében alaposan el van maradva az orosz erőktől. Így érthető miért könyörög az ukrán politikai vezetés több fegyverért. A segítség úton van az USA-ból illetve Nagy-Britanniából, sőt pl. Norvégia is két tucat önjáró tarackot küldött Kijevnek, de ezek a számok MÉG nem elegendőek Moszkva fölényének ellensúlyozásához. Ez azonban változni fog, de lassabban mint várható volt.”
Nyitókép: MTI/AP/Emilio Morenatti