és az idő eldönti, hogy akár a V4, akár a szomszédsági kapcsolatok terén elért eredmények kiállják-e az idő próbáját. Látni kell, hogy rendkívüli időket élünk, amikor világjárvány és háború teszi próbára az európai és azon belül a közép-európai szolidaritás szilárdságát is. Magyarország egyértelműen a béke pártján áll és egy a nemzeti szuverenitás bázisán szerveződő, gazdaságilag sikeres, közép-európai érdekközösséget elfogadó, az emberek valós problémáira koncentráló Európai Unióban érdekelt.
Azok, akik az erdélyi levélszavazatok körüli provokációt megszervezték és véghez vitték, egyszerre több, nehéz munka árán elért eredményt is kockára tettek. Azáltal, hogy a levélszavazatok rendszerének hitelességét próbálták kompromittálni, éket akartak verni anyaországi és külhoni magyar közé, a kölcsönös bizalmatlanság légkörét kívánták visszahozni. Ugyanakkor a Magyarország és szomszédos országok közötti viszony romlását is kockára tették, ami egy a mostanihoz hasonló kiélezett nemzetközi helyzetben még a szokásosnál is veszélyesebb és felelőtlenebb magatartás.
Többszörösen bukott politikusok
És ha a helyzet értékelésében idáig eljutottunk, annak a kérdésnek a megválaszolásához is közelebb kerültünk, hogy kik állhattak a szerencsére sikertelen provokáció hátterében. A következményekkel nem számoló, felelőtlen magatartás mintázata rendkívüli mértékben hasonlít a magyar baloldal választási kampányban tanúsított viselkedéséhez. Módszeresen uszították a városit a vidéki, a fiatalt az idősebb, az anyaországit a külhoni ellen és még attól sem riadtak vissza, hogy Magyarország háborús konfliktusba sodródását kockáztassák. Nem törődtek a kárpátaljai magyarokat fenyegető veszéllyel, mikor azt követelték, hogy Magyarország is szállítson fegyvert Ukrajnának, illetve oroszpártinak jellemezték a kárpátaljai magyarokat.
Ezek, a választásokon már többször megbukott politikusok rendszeresen bizonyítják, hogy
nem a magyar nemzeti érdek pártján állnak és kizárólag globalista érdekeket szolgálnak.
Egy olyan nemzetközi hálózatnak a helyi képviselői, akik a nemzetállamok kiegyensúlyozott együttműködésén alapuló világrend felszámolásában érdekeltek. A hálózatnak határon túl is megvannak az emberei, akik együttműködnek az anyaországi globalista baloldallal, ha zavarkeltésre van szükség. Ők azok, akik megszervezték és pancser módon lebonyolították az erdélyi, megégett levélszavazatokkal megvalósított provokációt. Az akció nem sikerült, nem érte el az eredményét, de mindent el kell követnünk a felelősök megtalálásáért. A szavazók pedig - nem csak határon túl, hanem határon belül is - újból csattanós választ adtak a provokátoroknak. A választási rendszerbe vetett bizalmat bizonyítja, hogy 50 ezerrel több levélszavazat érkezett, mint 2018-ban, a nemzeti kormányba vetett bizalmat pedig a Fidesz-KDNP listára leadott 94 százalékos szavazatarány igazolja.
(Fotó: MTI)