Trump ilyen, nagyokat mond, egy showman
Aki a szavakat elemezgeti, rosszul teszi, az embert kell megérteni, aki mondja.
Több okból is érdekes, releváns olvasmány lehet a közép-európai és köztük is a magyar olvasóknak a Dél története.
„Először jelent meg magyarul átfogó munka az Egyesült Államok déli államainak történetéről a kezdetektől napjainkig. Szilvay Gergely Az amerikai Dél című, több mint ötszáz oldalas kötetének már az alcíme is utal rá, miért is izgalmas a vizsgált terület: Régi rend az Újvilágban. (...)
Szilvay szerint több okból is érdekes, releváns olvasmány lehet a közép-európai és köztük is a magyar olvasóknak a Dél története. Már Széchényi Imre gróf is arról írt amerikai útja után, milyen közös jellemvonásokat vélt felfedezni. Ami a mai gondolkodást illeti, amikor az Egyesült Államokban az amerikaiságról mint fogalomról beszélnek, általában az északi értékrendszert értik alatta, a déliekre pedig úgy tekintenek, mint elmaradott, irracionális, vidékies államokra. A Délt meg akarják haladni, maguk mögött akarják hagyni.
Ez a hozzáállás nem ismeretlen a közép-európaiaknak sem, hiszen egyre inkább jellemző az Európai Unióra a nyugati országok részéről egy olyanfajta arrogancia, amely nem hajlandó megérteni az »új tagállamok« gondolkodását, inkább erőszakkal a maguk képére akarja őket formálni. A szerző kitért arra is, hogy a Dél hagyományosan a tagállami jogok mellett állt ki a központosítással szemben – újabb párhuzam. Az amerikai Dél gerincét politikaelméleti és mentalitástörténeti esszék adják, valamint a történelmet és a társadalmat bemutató, összefoglaló jellegű írások.”