Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Most már a pápa is ezzel jön.
„Eddig csak Budaházy Eddától hallottam, hogy kisállatot tartani gáz. (Legalábbis a »kanapéra felengedve« - ridegtartásban, kib***va az udvarra, fogyóeszközként még lehet, hogy belefér.) Most már a pápa is – aki már genderügyben is elmondott mindent, egyúttal annak ellenkezőjét is – ezzel jön.
Holott pár éve még nem tartotta ennyire fontosnak megfeddni a kutya- és macskakedvelőket, sőt, azzal vigasztalta őket, hogy a kisállatok is a mennybe jutnak haláluk után. (Én nem hiszek a mennyben, de ezt akkor is kedves dolognak tartottam.) Csak azt nem értem, honnan tudja olyan biztosan, hogy a kisállatokat mindenki »gyerekpótléknak« tartja?
Mi a helyzet azokkal, akiknek gyerekük is és háziállatuk is van? Vagy esetleg van egy elvárt gyermekszám, ami mellett már, na jól van, jöhet a macska? És azok hogy illeszkednek ebbe a képbe, akik nem is akartak állatot, de találtak egyet az utcán és megsajnálták, hazavitték? Ők is önzők? Nem inkább az ellenkezője?
Az állattartás felelősségre szoktat, megtanít gondoskodni, rendszert visz az életedbe, a legszétszórtabb embereknél is mérsékli a trehányságot – inkább pozitív irányba formálja a jellemet, és olyan tulajdonságokat alakít ki, amelyek nem ellentétesek azokkal, amik adott esetben a szülőséghez kellenek. Ami pedig azokat illeti, akik tényleg azért tartanak állatot, mert emberekkel nem tudtak, vagy nem akartak közelebbi kapcsolatot kialakítani, pl. mert tényleg undok disznók – miért kellene megfosztani őket az egyetlen lénytől, akihez képesek kapcsolódni, akivel szemben képesek a gondoskodásra?
És aki netán tényleg menthetetlenül önző, az miért vállaljon gyereket? Pocsék szülő lenne. Majd a gyerektől biztos megváltozik? Hát én ilyen emberkísérletnek nem lennék a híve. Nem értem, miért nem a már megszületett gyerekek körülményeinek, lehetőségeinek javítása – világszerte – jelenti a prioritást. Minden gyerek megérdemli, hogy úgy szülessen meg, hogy szeretik, várják, örülnek neki és szívesen gondoskodnak róla. Ez pedig csak optimális körülmények közt, önkéntes elhatározás alapján működik – nyomasztás, lelkiismeretfurdalás-keltés, dörgedelem hatására kevésbé.”
Nyitókép: MTI/EPA-ANSA/Angelo Carconi