„Az egyre mélyülő európai energiaválság közepette a Paks II projektet ellenző hazai balliberálisok mélyen hallgatnak. Meg is van minden okuk rá. A két új paksi blokk megépítését folyamatosan támadó baloldali politikusok és »szakértőik«, köztük az osztrákok által pénzelt Energiaklub és a baloldali média évek óta azzal traktálta a közvéleményt, hogy a Paks II projekt soha sem fog megtérülni, mert a két új blokk üzembe helyezéséig csak minimálisan fognak emelkedni az áramárak vagy akár csökkenni is fognak, mert egyre több »olcsó« megújuló lesz a rendszerben. Ezek az előrejelzések körülbelül akkora szakmai kompetenciáról tanúskodtak, mint amekkorával a momentumos Fekete-Győr András rendelkezik az energetikai kérdésekben, aki szerint »a napelem az tulajdonképpen atomerőmű«.
Vegyük csak szigorúan a tényeket! A köztudottan külföldi országok és szervezetek, köztük az osztrák kormányszervek által is támogatott szervezet, az Energiaklub egy 2015-ös tanulmányában azt írta:
»A villamosenergia-árra vonatkozó nemzetközi előrejelzések figyelembevételével magas a valószínűsége annak, hogy a Paksra tervezett új erőmű nem fogja tudni elérni az önálló piaci működéséhez szükséges értékesítési árakat, és tartósan állami támogatásra szorul.«”
Nyitókép: Paks, 2021. szeptember 10.
A paksi atomerőmű 2021. szeptember 10-én.
MTI/Kiss Dániel