„Az EU birodalommá formálásának legfőbb eszköze manapság az, hogy a közép-európai országok elitjeit identitás nélküli érdekszolgákra kell lecserélni. A kulturális elitekkel ezt megtették már a helyi kommunista diktatúrák, majd az amerikai kultúrszeméthez történő alkalmazkodás kényszere, a nemzeti filmkultúrák egész Európában az amerikai primitivizmusba omlottak bele. A gazdasági eliteket részben a posztkommunista hálózatok hozták létre, amelyek jó érzékkel álltak át a Nyugat szolgálatába a nyolcvanas években. A gazdasági elit új tagjai pedig sokszor olyan gátlástalan alakok, akik hű másolatai a nyugati újgazdagoknak és hű szolgái is. Globalisták, gyűlölik a nemzeti ipart, mert azok túl kicsik és túl emberiek a nagy céljaikhoz képest.
A magyar posztkommunista és liberális, újkommunista politikai elit szellemi képességeiről, erkölcseiről, moráljáról, etikai elképzeléseiről mindent elmond, hogy mindig pontosan és ugyanakkor mondják azt, amit az ember Brüsszelben vagy régebben Moszkvában eredetiben is meghallgathatott. A liberális zsargont használva, de magyarul mondják a teljesen külföldi propagandát. A magyar ellenzék az csak magyarországi ellenzék, mert sokkal inkább brüsszeli ellenzék, és ezt még nem sikerült sem a saját szavazóinkban, sem az úgynevezett bizonytalanokban, sem a magyar érzelmű ellenzéki szavazókban tudatosítanunk. Nehéz ezt elhinni és megemészteni, a magyarság csak az ellenzéki törzstábor, az O1G számára lényegtelen.
A külföldi felmenőkkel rendelkező, kint született vagy ott karriert csinált személyek beszivárgása a magyar politikába az utóbbi 5-6 évben gyorsult fel. Korábban kizárólag a moszkovita vonal volt a jellemző, az annyira természetes volt a baloldalon és sajnos mindenki másnak is, hogy az ismert szovjet titkosszolgálati képzőhelyek vagy kapcsolatok kódolt megemlítése egy politikus-életrajzban vagy akár egy újságíróéban nem is volt ciki. Az elmúlt harminc évben az orosz befolyás értelemszerűen gyengült, ezért volt például olyan feltűnő az orosz szál a Jobbik történetében. Az meg hagyomány a magyar politikában és sajtóban, hogy (többek között) az amerikai, német, francia titkosszolgálati tevékenységet udvariasan nem vesszük észre, a legdurvább dekonspirálódás esetén sem. Baráti tűz, állítólag.”
Fotó: AFP