»Mindketten megbizható személyek, a >Studium< – programjával, résztvevőivel összefüggő anyagok beszerzésében már segitséget nyujtottak. […]«
»A konkrét kivitelezést két variációban hajtanánk végre:
1./ Fazekas Mariann az egyik óraközi szünetben felkeresné [R.-t] és a következőket közölné vele: >Néhány napja a KISZ-szobában hánykolódik ez a könyv; mivel >RJ<-monogram van rajta, a tied-e, vagy sem?< Ha Radvánszky azt mondja, hogy a könyv az övé, Fazekas Mariann átadja neki.«
»2./ Ha Radvánszky azt a választ adja, hogy nem az övé a könyv, Fazekas Mariann még abban a szünetben, vagy a következőben az évfolyam előtt megkérdezi, hogy nem hiányzik-e valakinek ez a könyv és felmutatja. Abban az esetben, ha valaki jelentkezik, a könyvet átadja neki.«
»Forgács Imrét csak annyiban vonjuk be az akcióba, – mint a >Studium< vezetőjét –, hogy Fazekas Mariannal és velünk a kapcsolatot megteremtse. Fazekas Mariann eligazitása során felhivom figyelmét, hogy az egész akciót tartsa szigorúan titokban és csak a megbeszélteknek megfelelően cselekedhet« – javasolta Lóczi.
Lelövöm a végét: a tervet végrehajtották. De most jöjjön az igazi poén: 2010-ben felbukkant a nevük (Fazekasé és Forgácsé) az Országos Választási Bizottságban, pontosabban az OVB-vel kapcsolatos botrányban.
»Felszólalásait rendszeresen támogatja az OVB másik tagja, Fazekas Marianna, civilben az önkormányzati tárca államtitkári posztjáról nemrégiben átigazolt Forgács Imre jelenlegi igazságügyi miniszter felesége.« (Magyar Nemzet)
Az említett Fazekas Marianna ma is az ELTE docense. És igen, ugyanaz a Fazekas Marianna.
Összefoglalom: Csillag István, Forgács Imre és Fazekas Marianna 1972-ben az iratok szerint önként részt vett egy állambiztonsági akcióban. Először feljelentették az illetőt, majd megpróbálták lebuktatni. Ehhez már Forgácsot és Fazekast kérte fel a tiszt.
Talán azért, mert már akkor is együtt voltak. De talán pont a romantikus akció alatt bimbózott ki a szerelem. Vagy utána. A lényeg nem ez: hanem, hogy mindhárman elképesztő karriert futottak be.