„Kipukkadt az ellenzéki lufitéma, a kémszoftver-ügy: hiába mozdult meg az egész globális Soros-féle NGO-hálózat az Amnesty International vezetésével, jelentetett meg a Telex.hu-444-féle médiauniverzum napi 300 cikket a témában, az emberek nem ültek fel a kamubotránynak, a Momentum Mozgalom mai tiltakozása is teljes érdektelenségbe fulladt. Hat pontban a kémszoftver-ügyről:
Két hete vasárnap a Telex.hu és a Direkt36 megírta az első cikkjét a kémszoftver-ügyben, amelyben lényegében azt állították mindféle bizonyíték nélkül, hogy a kormány ellenzéki újságírókat, politikusokat és üzletembereket hallgat le. Hétfőn is tucatnyi cikkel próbálták hergelni az embereket, szinte egész nap csak ezzel a témával foglalkozott az ellenzéki sajtó.
Szemmel láthatóan azt remélték, hogy ezzel a bizonyítékok nélküli kamubotránnyal komoly támadást tudnak indítani a kormány ellen. Így minden erejüket beleadták: a migráció egyik főszervezőjének számító Soros-féle Amnesty International vezette projekten egy egész nemzetközi hálózat dolgozott, a hazai Soros-média is előre megírt cikkeket tárazott be.
Ez már a sokadik olyan eset volt egyébként, amikor egy külföldről előkészített akciónak a magyarországi médiapartnere a Telex.hu volt. Úgy tűnik, hogy a 444 elvesztette a Soros-birodalmon belüli kitüntetett szerepét, a hálózat új kedvence már a Telex.hu. Aligha lehet véletlen, hogy az állítólagos megfigyelési ügyet robbantó, korábban a 444-re anyagokat szállító Direkt36 és a Telex.hu épp a médiahadjáratot megelőző napokban kötött partnerségi megállapodást.
A botrány elmaradt, hiába volt ez a nagy hírverés, a választók szemmel láthatóan hiányolták a vádaskodások mögül a bizonyítékokat. De nem csak ők, hanem maguk az érintettek is: Bánáti János, a Direkt36 által hírbe hozott ügyvéd azt nyilatkozta például az ATV-nek, hogy nincs abban semmi különös, hogy nemzetbiztonsági szervek céljához kötődően lehet alkalmazni titkos lehallgatásokat, ráadásul a Direkt36-on és a Telex.hu-n megjelent állításokra semmiféle bizonyíték nincsen.