Pressman már az amerikaiaknak is irtó ciki volt: a lehetséges utódja mindent helyreállítana
„Az amerikai nép nevében bocsánatot kérek ezért a viselkedésért” – mondta Bryan E. Leib.
Ez a választási rendszerbe vetett bizalom előre elgondolt, rendszerszerű aláásása volt.
„A választási kampány során Trump azt mondta, hogy veresége csak azt jelentheti, hogy a választást elcsalták, az elnökséget pedig ellopták. Bizonyítékok nélkül hiteltelenítette el a demokratikus folyamatot már azelőtt, hogy az eredmények ismertté váltak volna. Ez a választási rendszerbe vetett bizalom előre elgondolt, rendszerszerű aláásása volt. Már csak ezért is be lehetne perelni lázítás miatt, nem is beszélve a nemtelen támadás napján bemutatott gyalázkodásáról. Védőinek az az érve, miszerint nem tehető felelőssé a lázongás miatt, mivel a legerőszakosabb ostromlók már jó előre eltervezték a támadást, porba hull.
A másik érvük arra vonatkozik, hogy felelősségre lehet-e vonni egy olyan embert, aki már nincs hivatalban, hiszen az impeachment definíció szerint a hivatalból való eltávolítást vonja maga után. De ez is visszafelé sül el, hiszen a következtetés egyértelmű: a szóban forgó cselekedetet még elnöksége alatt követte el, amikor nem lehetett úgy perbe fogni, mint egy átlagpolgárt.
Ha elfogadnánk ezt az érvelést, az azt jelentené, hogy az elnök bármilyen bűncselekményt (bankrablást, gyilkosságot) elkövethetne a választás elveszítése és a hivatalból való távozás interregnuma során anélkül, hogy bármiféle felelősségre vonástól kellene tartania. Az amerikai alkotmányjogászok imádnak az ilyesmin vitatkozni. A brit megfigyelőket viszont éppen hogy zavarba ejti az alkotmány valódi jelentéséről folytatott efféle vita.”