Három éven belül hatodszorra bénázhatja el Bulgária a kormányalakítást
Példát vettek Budapestről, a parlament szabályos megalakulásán sem tudnak túljutni.
A jegybankokat mindig uralkodók és kormányok hozták létre, és a nemzetállamok erős kontrollt gyakoroltak felette. Interjú.
„Ez a gigászi, 750 milliárd eurós mentőcsomag létrehozása felveti egy új Európai Birodalom létrehozásának lehetőségét. Kövér László a parlamenti felszólalásában is erre a veszélyre hívta a fel a figyelmet. A házelnök Bibó Istvánt idézte és keményen ellenezte egy új Német Birodalom létrehozásának tervét. Reális ez a veszély Ön szerint?
Európában a birodalmi építkezésnek nagy hagyományai vannak. Volt egykor a Szent Római Birodalom, vagy volt valaha a Német-Római Birodalom. Ha valaki éppen felkapta a birodalomépítés zászlaját, az furcsa módon mindig császárt csinált magából. Ezt tette Napóleon, ezt tették a németek, és kissé nevetséges módon ezt tették az osztrákok is. Bár egy ideig a szimbolikus birodalom vezetői voltak, de amikor 1806-ban le kellett mondaniuk a német császári címről, akkor is megtartották maguknak az »Ausztria császára« címet. Ebből látszik, hogy egy Európai Birodalomnak történelmi előzményei vannak.
Most azonban Európai Unió van és birodalomról senki sem beszél, csak »egységes« Európáról.
Az Európai Unióban soha nem beszéltek nyilvánosan »birodalmi szándékokról«, és az alapításkor is mélyen hallgattak a témáról, de biztos vagyok benne, hogy már akkor is voltak hátsó szándékok. Azonban a ’60-as évek végén kitalálták, hogy az unió tagországainak gazdaságpolitikáját harmonizálni kell, aminek a vége egy közös pénz lesz. Ez már a birodalom felé tett első lépésnek számít. Most ugorjunk egyet a történelemben, amikor is 2000-ben létrejött a közös valuta, az euró. Ez úgy történt meg, hogy az Európai Központi Bank felett nincs államhatalom. Na, ez a tény már egyértelműen mutatja a birodalomépítési szándékokat. A jegybankokat mindig uralkodók és kormányok hozták létre, és a nemzetállamok erős kontrollt gyakoroltak felette. Ehelyett az Európai Központi Bankot a szervezett magánhatalom irányítja.”