Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
A tavaly októberi önkormányzati választás óta kényszerpályán van Orbán Viktor, meg kell mutatnia, hol van a valódi hatalom.
„Jó látni, hogy az államapparátus egy emberként dolgozik a járvány megfékezésén, naponta születnek új és újabb tervek, miként kellene megmenteni emberéletet, munkahelyet, közösségeket. Az elsőt biztonsági rátartással teszik, hisz jobb félni, mint megijedni, a munkahelyek megtartásán több minisztériumban is töprengenek, még nem jutottak dűlőre magukkal, ám a legfontosabb, amiért mindenre kész az Orbán-kormány, hogy a közösségek megmaradjanak. Mármint a jó keresztényi közösségek, a fideszes vezetésű városok és falvak, ahol szebben süt a nap is a templomtoronyra, ahol nem kell megvédeni az önkormányzatokat saját maguktól.
Az alap, hogy nem kellett volna tavaly októberben elhalászni tizenegy megyei jogú, meg vagy hatvan másik nagyobb várost a kormánypárti jelöltek elől, mert lássuk be, azóta kényszerpályán van Orbán Viktor, meg kell mutatnia, hol van a valódi hatalom. Ha nincs ez a kudarc, nem kellett volna novemberben úgy dönteni, hogy az iparűzési adóból kell megoldani a helyi tömegközlekedést és nem kellene holmi orbáni bosszúról fecsegni, amikor most, a veszélyhelyzet idején a kormány tovább segíti az önkormányzatokat a sok beszedett díj, és adó elköltésében.
Gulyás kancelláriaminiszter egy hónapja azt nyilatkozta, »az idei költségvetés tartaléka komoly mozgásteret nyújt a válságkezelésre«, de azt senki nem gondolhatta komolyan, hogy ezt a tartalékot mind el is akarja költeni a kormány. Fizessenek csak a nyakas balos települések, dőljön el egyszer és mindenkorra, kié a valódi hatalom. Érthető, miért terelte be a kormány a gépjárműadó maradékát a központi költségvetésbe, tette ingyenessé a parkolást, és találhatta ki a legerősebb csapást, az iparűzési adó és más helyi adók elvételét egy mozdulattal a gödiektől. A veszélyhelyzetben hozott intézkedések sorsa nem ismert, mert nem tudjuk, a kormány meddig tartja fenn bármire hivatkozva ezt az állapotot, de az biztos, hogy mire feloldják, Göd határa már a megyei önkormányzat tulajdonában lesz, aztán lehet pereskedni. Tanuljon belőle mindenki: ha valamit akar a kormány, ott nem kell olyanokat kérdezgetni, hogy mi lesz a lakossággal a forgalom, a környezetszennyezés, a vendégmunkások miatt. Még szerencse, hogy Debrecen, Kecsemét, Komárom vagy Nyergesújfalu, ahol hasonló nagyságú beruházások vannak, a Fidesz kezén van, különben rájuk is ki kellene kitalálni valamit.”