Az új jogállamisági biztos rendszabályozást emleget, de adna még esélyt a magyar kormánnyal való megegyezésre
Michael McGrath állítja, nyitott a tárgyalásokra, de ugyanúgy kész elzárva tartani az uniós pénzcsapokat.
Igazán jót tenne nekünk egy kicsivel több bizalom idehaza és külföldön egyaránt.
„A legújabb felmérések szerint a magyarok 90%-a látja úgy, hogy a veszélyhelyzetet, aminek a keretében a rendkívüli jogi intézkedéseket is bevezették, meg kell hosszabbítani. Arra a kérdésre, hogy mennyire kellene ezt meghosszabbítani, a válaszadók 60%-a úgy válaszolt, hogy a rendkívüli intézkedéseket a pandémia végéig fent kellene tartani.
Fontos azonban tisztázni, miért nincs időbeli korlátja a veszélyhelyzetnek. A válasz egyszerű: a világjárvány kiszámíthatatlan, nem lehet tehát egy előrelátható lejárati dátummal számolni. De a parlament szabályozása világos: a különleges jogrendet csak a koronavírus elleni küzdelemre lehet és szabad felhasználni, minden más jogalkotás, és összességében a jogállamiság nem érintett, és nem is érinthető.
Az Orbán-kormány 2010-es hivatalba lépése óta folyamatosak a különböző eljárások és politikai akciók a szabadon megválasztott magyar kormánnyal szemben. Ezek egyikét sem támasztják alá tények, egyetlen jogi intézkedés sem váltotta ki bármilyen jogszabály visszavonását. Korrekciók viszont szép számmal voltak (gondoljunk például a médiatörvényre), mert Magyarország mindig is nyitottan állt az EU változtatási kéréseihez.
Egy világjárvány közepén vagyunk, a végét pedig nem látjuk. Egy kicsivel több bizalom igazán jót tenne nekünk idehaza és külföldön egyaránt, mert a járvány Magyarországot is súlyosan érinti.”