Így ferdített a Magyar Péter-féle Kontroll.hu az Alkotmányvédelmi Tanácsról

Pokol Béla jogi mechanizmusa akkor léphetne működésbe, ha alkotmánysértő módon próbálnák megváltoztatni az alaptörvényt.

Budai Gyula minap elszólta magát és világossá tette, hogy mi vár ránk: visszatér a Kádár-korszak diktatúrája. Interjú.
„Milyen érdekeket sorakoztatnak fel a döntésük mellé?
Valamit félreértett a Fidesz: nem a demokráciát kell felszámolni, hanem a járványt. Ehhez nem korlátlan hatalom kell, hanem minél hatékonyabb intézkedések: a kormánynak sokkal több tesztet, szűrést, védőfelszerelést kellene biztosítania, ha kell – márpedig véleményünk szerint a megelőzés szempontjából fontos lenne – kijárási tilalmat kell elrendelnie, és anyagi segítséget kell nyújtania a bajba jutottaknak. Ha ehhez a parlamentnek döntenie kell, nehogy már ne tudja ezt megtenni 2-3 havonta. A kormány az egészségügyi vagy rendvédelmi dolgozóktól napi szintű megfeszített munkát vár el, a képviselők meg hónapokig ne üljenek össze döntést hozni? Ugyan már. Ha pedig a személyes munkavégzés feltételei nem adottak, online is tud a parlament működni. A Fidesz ehelyett Orbán Viktorra bízná, meddig tartson a veszélyhelyzet, vagyis meddig lehessen a parlament nélkül kormányozni. Ha ő úgy ítéli meg, akkor 2 évig, ha úgy, akkor 4 évig. Addig sem parlament, sem választás. A kétharmad már nem elég, nekik minden kell. Ehhez nem asszisztálhatunk. A magyar emberekért bármit megteszünk, de királycsinálók nem leszünk. Még az ókori Rómában is csak korlátozott ideig választották a diktátort, 6 hónapra. Úgy tűnik, hogy Orbán Viktornak ez sem lenne elég.
Miképp befolyásolja az ellenzéki együttműködést, ha netán lesz olyan ellenzéki párt, amely nem osztja a „túlhatalomtörvény” kapcsán az önök álláspontját?
Az ellenzék eddig egységesen lépett fel ebben a kérdésben, most is egységesen kezdeményeztünk a korona-törvény kapcsán hétpárti egyeztetést a kormánynál. Ennek az egységnek meg kell maradnia.
Mi történik, ha mégis elfogadják a törvényt?
Milyen Magyarországon fogunk élni azt követően? A Fidesz országgyűlési képviselője, Budai Gyula a minapi Facebook-bejegyzésében elszólta magát és világosság tette, hogy mi vár ránk: visszatér a Kádár-korszak diktatúrája, ami szerinte nem is volt olyan rossz.
Mi lesz a Jobbik stratégiája, ha nem lesz Magyarországon Országgyűlés? Mi lesz az ellenzék szerepe ebben a helyzetben?
Rendkívüli helyzetben rendkívüli döntések születhetnek a Jobbik részéről is. Az első és legfontosabb, hogy Magyarország mielőbb átvészelje a járványt mind egészségügyi, mind gazdasági szempontból. Ehhez viszont valódi kormányzati mentőcsomag kell, nem látszatintézkedések. Számtalan honfitársunk került bizonytalan helyzetbe, akik arra várnak, hogy a hatalmon lévők segítséget és létbiztonságot nyújtsanak nekik. Aztán ha elvonul a vihar és kitisztul az ég, vagy visszatérünk a Parlamentbe, vagy, ha erre nincs mód, akkor a népnek kell véleményt formálnia velünk együtt az utcán. Nem lehetünk dél-amerikai katonai diktatúra.”