„Értetlenkedve olvastam a Magyar Nemzetben megjelent március 3-i interjút, amelyben Takaró Mihály, József Attila-díjas irodalomtörténész, a tananyag-szabályozás magyar nyelv és irodalom fejezeteinek készítésében résztvevő, Magyar Örökség és Németh László-díjas tanár így nyilatkozott:
»Az iskola nem a gyermekek igényeit kielégítő intézmény…«
Tanár urat nem ismerem személyesen. Az erdélyi irodalom képviselőinek hangsúlyosabb beemelését a tantervbe jó ötletnek tartom, és egyetértek azzal is, hogy a hazaszeretet fontos. Mai nyilatkozata viszont elbizonytalanított. Méghozzá azért, mert egy olyan világnézetet képvisel, amiről korábban úgy gondoltam, a baloldali-liberális fősodor világnézete.
A szocialista-liberális kormányok idején Magyarország nem a magyar emberek igényeit kielégítő ország volt. A Medgyessy-, Gyurcsány-, Bajnai-kormányok a globalizmus elvárásainak próbáltak megfelelni, gazdaságpolitikájukkal külföldi befektetők kedvében jártak, ígérgettek, eladósították és ezzel kiszolgáltatták az országot. Ráadásul, Gyurcsány Ferenc a határon túli magyarokat nem tekintette magyar állampolgárnak.
Orbán Viktor volt az, aki ezt gyorsan megváltoztatta: új Alaptörvény, kettős állampolgárság a határon túli magyaroknak, nemzeti gondolkodás és az embereket középpontba állító kormányzás: rezsicsökkentés, szektorális különadók, keleti nyitás és új külpolitika, IMF nélküli pénzügyi szuverenitás. Keresztény szabadság. »Nekünk Magyarország az első!«
A kétharmados parlamenti felhatalmazás erkölcsi alapja, hogy Orbán Viktor kormánya az emberek „igényeit kielégítő intézmény”. Pont.”