Ezt az őszt sem ússzuk meg: több városban is tombol a koronavírus
A közeljövőben a koronavírus-esetszámok növekedése várható.
Kína ezért tudott a járványon immár felülkerekedni, mert tudták, tudják, hogy mit kell csinálni.
„Havi 37.500 forint rendkívüli rendkívüli családi pótlékot és ugyanennyi rendkívüli nyugdíjpótlékot indítványoz az Igen Szolidaritás Magyarországért Mozgalom. Miért, miből és miért pont ennyit?
37.500 forint a jelenlegi családi pótlék háromszorosa, és a létminimum egyharmada. A nevében is benne van, hogy jövedelmet pótol. A gyermekek esetében egyértelmű a miért, a nyugdíjasoknál pedig a jelenlegi járvány őket érintő többletkiadásairól van szó.
Havi nettó 150 milliárd forint. Ha igaz, hogy még megvan a magánnyugdíj-pénztáraktól elvont 3.000 milliárd, akkor akár 20 hónapig is fenn lehetne tartani ezt a támogatást, bár remélhetőleg 1-2 hónap alatt túljutunk a járvány nehezén. Ha ennek a fedezetét keressük, akkor elég ránézni a kormány januári és februári felesleges kiadásaira. Ha az ilyesmiket elhagynák, márciusra máris rendben lennénk.
A bővebb miérteket boncolgatva a mai helyzet is jól megmutatja, hogy alkalmazkodni (értsd: életben maradni) azoknak van esélye, akiknek van tartalékuk. Márpedig az országunk lakóinak fele egyik hónapról a másikra vergődik, s ez sajnos a dolgozói rétegekre is igaz. Egyszerűen az emberek többségének nincs tartaléka, ezért kell a most kieső jövedelmüket valamelyest kipótolni.
Ugyanis ma éjféltől szinte leáll az élet Magyarországon. Egymás után fognak elpattanni a termelési kapcsolatok láncszemei, fizetési zavarok rakódnak egymásra, s szakadozni kezd a szociális háló is. Ha az érintettek tartalékait most kipótoljuk, azzal pont a sokkal drágább összeomlás következményein enyhíthetünk.
Ebben a helyzetben teljesen felesleges a multikra mutogatni. Először is épp a multik a legkevésbé azonnali kirúgósak, hiszen bőven vannak tartalékaik. Sajnos előbb kerülnek az utcára a kisboltok, kisüzemek alkalmazottai, csak értük kevesen szólnak. Márpedig mi főként róluk szólunk. Nekik is vannak szüleik és gyerekeik, tartalékaik viszont nincsenek. Ezért kell most a havi 37.500 forint minden gyermeknek és minden nyugdíjasnak, mert az aktívak nem lesznek képesek az ő terheiket is viselni. Nekik elég a maguké. Pontosabban sok is!
Bár idehaza is hajszálon múlik ezer minden, de eddig és összességében fegyelmezetten vettük a kanyarokat. Nyilván lehetett volna jobban is, hiszen arcpirító nézni a lakájmédia rohamait, amikor védeni akarják a naponta sorjázó védhetetleneket, vagy amikor a vadásznak öltözött és láthatóan tudatmódosult kormányszóvivő szembeköpi a sajtót és médiát.
Az ellenzék és a civil világ, kiegészülve a társadalmi média kommentátoraival, javaslatok, követelések ezreit lövik a kormány felé, amely – bár némi spéttel, de – néhányat be is fogad ezekből.
Először is nincs az az elővigyázatosság, ami elégséges lenne. A vírus terjedése – logikusan – megállíthatatlan, viszont lassítható, hogy időt nyerjenek az ellátórendszerek, s tulajdonképpen mindenki. Nem kizárt, hogy az emberiség 80-90 %-a meg fog fertőződni, ám a halálozási arány ugyancsak drasztikusan visszavethető.
Ma még nincs megelőző oltás, vannak viszont ígéretes gyógyszerek, ám messze a legtöbbet maga az emberi immunrendszer tudja elérni. A fertőzöttek nagy többsége ugyanis úgy esik át a bajon, hogy fogalma sincs róla. Még a súlyos betegek szervezete is sokszor képes kitermelni a szükséges ellenanyagokat, de ehhez szintén idő kell nekik, amit tipikusan a lélegeztetőgépek biztosíthatnak. Nos, a legnagyobb hiány pont ezekből van.
A brit kormány arra kérte minap a nemzeti iparuk érintettjeit, hogy gyártsanak annyi lélegeztetőgépet, amennyit csak tudnak, mert azt mind meg fogják venni. Idehaza viszont nem látni hasonló törekvéseket. Márpedig mindenhol ez a szűk keresztmetszet. Orvosok percenként hozzák meg az ítéleteket, hogy a kevés gépből kit kapcsolnak rá, s kit nem. Iszonyatos lelki teher van rajtuk. Tisztelet érte, ahogy viselik.
Kína ezért tudott a járványon immár felülkerekedni, mert tudták, tudják, hogy mit kell csinálni. Úgy látszik, több ismeretük van a koronavírusról, mint amennyit a világnak tudni engednek.
Ám most rajtunk a sor. Egy darabig be lehet, és be is kell zárni minden bezárhatót, ám ha az ezzel nyerhető időt elfecséreljük, akkor csak a Teremtő jóakaratában bízhatunk. A cselekvő szolidaritás próbájához érkeztünk. Fejenként havi 37.500 forint öt millió honfitársunk javára, és minél több lélegeztetőgép. Ez most az életben maradás receptje.
Igen, szolidaritás.”