Persze francia és német politikusok nélkül nem lehet elképzelni az Európai Uniót és a Politico listáját sem. Mégis, hiába szerepel nyolc német név is a huszonnyolcas listán, és lehet Németország a legfontosabb hang pénzügyi vagy kereskedelempolitikai kérdésekben, az unió még csak a létrejövetel szakaszában lévő védelempolitikája nem létezhet Franciaország nélkül. Ahogyan persze az Európai Unió egészére is igaz, hogy a hatalom megoszlik a különböző uniós intézmények és tisztségviselők között. Játszhat az Európai Bizottság meghatározó szerepet olyan jogszabályalkotási kérdésekben, mint az adatvédelem, de az euró jövőjéről, vagy a menekültügyről mégis az európai vezetőket tömörítő Európai Tanács mondja ki a végső szót.
A huszonnyolcas listán szereplő Ursula von der Leyen ugyan Európában meghirdette a „gender forradalmat”, mégsem tudta elérni, hogy az általa vezetett bizottságban egyenlő számú férfi és női biztos fogaljon helyet. A helyzetet jellemzi, hogy a Politico listáján is csak kilenc nőnek jutott hely. Figyelemre méltó azonban, hogy a listán szereplő két nem hivatásos politikus nő, és 40 évnél fiatalabbak. Egyikük a világszerte ismertté vált svéd környezetvédelmi aktivista Greta Thunberg, míg a német Carola Rackete azzal szerzett ismertséget, hogy a Földközi-tengeren menekülteket vett fel a hajójára, majd az olasz hatóságok tiltakozása ellenére ki is kötött velük egy olasz kikötőben.
A Politico listáján ott van Boris Johnson és tanácsadója, Dominic Cummings, a Vote Leave kampány felelőse, valamint Nicola Sturgeon skót miniszterelnök is, aki azért küzd, hogy bent tarthassa Skóciát az unióban. De szerepel a listán az ír miniszterelnök, Leo Varadkar is, aki – az unió intézményeinek segítségével és a tagállamok némiképp meglepő, egységes magatartására támaszkodva – kifejezetten sikeresen tárgyalt brit partnerével Írország és az EU érdekében, megmutatva, hogy az unió egységes fellépéssel milyen jó érdekérvényesítő lehet.