A Válasz Online legutóbbi szerkesztőség nevében írt cikkében le szeretné zárni az északír abortuszszabályozásról szóló vitát. Bevallom, én is szívesen foglalkoznék mással, ha nem kerülnének újra és újra a nyilvános térbe olyan tévedések, melyek tisztázást kívánnak. Miután a Válasz a vitatott pontok szempontjából irreleváns jogszabállyal „bizonyít”, teszek egy utolsó kísérletet, arra hívva minden érdeklődőt, hogy próbáljuk még egyszer együtt megismerni és megérteni az északír helyzetet. A jogi tisztázás mellett a saját személyemmel és az életvédőkkel kapcsolatos állításokról is szólnom kell, nem is a magam, hanem az egész életvédő közösség becsülete miatt. Meglepett például azt olvasnom, hogy visszautasította a Válasz Online második válaszcikkem, miközben valójában nem is küldtem el nekik az írásom annak nyilvánosságra hozása előtt.
„Álságos a módszer, amely szerint az északír valóságot és a liberalizált jövőt keresztény alapról bírálják, de közben a hasonló gyakorlatot elfogadó, »régi vágású« magyar »kereszténydemokrata« kormányzatot még csak a szájukra sem veszik” – írja a portál. Ezzel az állítással házszámot tévesztett a cikk írója. A kormányhoz intézett Összefogás egy abortuszmentes Magyarországért petíciónk után pont a Heti Válasz újságírója, Élő Anita volt az, aki kritizálta ezt a kampányunkat, tehát pontosan tudja, hogy felszólalunk a hazai gyakorlattal szemben is. Az említett petíció 19 000 aláírója arra kéri országunk vezetőit, hogy szabjanak gátat a születendő életek kioltásának, az édesanyák megsebzésének, családjaink és nemzetünk önpusztításának, és támogassák a krízisbe került édesanyákat, családokat.
„Az nem életvédelem, ha valaki paragrafusokért küzd, betiltásért kiált, de nem hajlandó ihletet meríteni a valóságból és segítséget nyújtani annak, aki arra szorul” – folytatják. Életvédő szolgálatom első éveiben a Kiáltás az Életért Egyesület várandósoknak segítséget nyújtó krízisközpontjában voltam önkéntes, ahol megismerkedtem számos abortuszon gondolkodó anyával, illetve olyan nővel, aki halott gyermekét siratta, és az abortusz feldolgozásában kért segítséget. Méltatlan lenne itt felsorolnom az elmúlt években tett összes segítségnyújtásunkat, akik követik a munkánkat, tudják, hogy nem csak az élet joga melletti kampányolás teszi ki az életvédők mindennapjait. Gyakran kapunk megkeresést segítséget kérő emberektől, akiket vagy összekötünk a magyaroszági életvédő hálózat egy szakértő tagjával, vagy pedig magunk segítünk nekik. Számos módon igyekszünk építeni az élet kultúráját. Például a CitizenGO tette lehetővé, hogy Magyarországra érkezzen a Meg nem született gyermekek szobra, amely havonta más helyre utazik, segítve az embereknek az abortusz utáni gyógyulásban. Emellett azt azért fontos lefektetnem, hogy egy életvédő sem foglalkozhat mindennel. Különböző területeken különböző képviselőkre és szakértőkre van szükség, ahogy az élet más területein is.