„Gergő, ne már egy fideszest rakj oda” – Baranyi Krisztina Karácsony Gergelynek
Ferencváros polgármestere és fővárosi önkormányzati képviselő nem szeretne fideszes főpolgármester-helyettest, ezért beleállt Vitézy Dávidba.
Már látszik a láthatáron az igazi szín: nem a zöld az, még csak nem is a szivárvány, hanem a vörös.
„Jól tudjuk, miért tolták Karácsony Gergelyt előre. Ő az egyetlen valamennyire érvényesíthető figura, akit a bolsevikok és liberálbolsevikok föl tudtak építeni – pontosabban össze tudtak tákolni – az elmúlt években. Mindenki más csontig lejáratta már magát. Emlékezetes a kép, amikor a választások éjszakáján Karácsony Gergely pódiumra lépett diadalittas kíséretével. A tabló leglényegesebb eleme az üdvöske jobb válla mögötti kaján vigyor, amely Gyurcsány Ferenc fizimiskájára ült ki.
Ha Karácsony Gergely idealista is, mi pontosan tudjuk, mi fog következni. A minden bűzlő hájjal megkent politikai szerencselovag, akinek a nevéhez a rendszerváltás utáni legalávalóbb kormányzás fűződik, minden garázdasága és történelmi bűne ellenére a magyar ellenzék legerősebb figurája, aki számára az idealista süldő politikus csupán zsenge csirkecomb. Indulhat hát a banzáj, és már látszik a láthatáron az igazi szín: nem a zöld az, még csak nem is a szivárvány, hanem a vörös.
Íme, itt is van a »biztató« előjel. Két jelképes név kavarta föl az elmúlt napok közéletét. Karácsony Gergely lenácizta Wass Albertet, Németh Szilárd pedig sajnálkozását fejezte ki afölött, hogy Tarlós István úgy távozott Budapest éléről, hogy nem nevezte át a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárat. Mire Gyurcsányék azonnal lecsaptak, és nagy csinnadrattával közleményt adtak ki, amelynek jeligéje: »El a kezekkel Szabó Ervintől!«
Szabó Ervin neve az első fok azon szimbolikus lépcsőn, amelynek tetején Kun Bélát találjuk. A könyvtáros ugyanis nemcsak a honi könyvtárhálózat kiépítésében jeleskedett, hanem történelmi szerepe volt a bolsevizmus magyarországi elterjesztésében is. A könyvtár egy olyan sötét figura nevét viseli a mai napig, aki aljas merényletet szervezett Tisza István ellen. Egy elméleti gyilkos nevét, akinek a történelem negatív Pantheonjában van a helye. Kísérteties déjá vu: pillanatok alatt előbújnak a kétes figurák, és kezdik generálni az anarchiát. Figyeljük csak, milyen régi nevek merülnek föl máris az új főpolgármesterrel kapcsolatban: Demszky Gábor, Lamperth Mónika, Batiz András, Gál J. Zoltán… A gazdatest fölött a mindent túlélő politikai parazita már át is vette az uralmat. Mintha egy rossz időutazás keretén belül ugranánk vissza 2006 októberébe. Budapesten jártunkban-keltünkben legyünk résen, és jól vigyázzunk szemünk épségére!”