Olvasom az ellenzéki sajtóban, hogy az ország és a gazdaság megbénításában – útblokádok és egyebek felhasználásával – addig kell eljutni, ameddig az Orbán mögött álló gazdasági csoportok maguk le nem váltják Orbánt, és aztán eljő a csodálatos népköztársaság.
Kedves gyerekek! 1918-ban ilyen megoldásokkal sikerrel jártatok és a taxisblokád sem volt semmi – amiről nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy konkrét és direkt kormánybuktatási kísérlet volt –; most meg az internetnek hála Alinskyék tanácsai is adottak, no meg Trockijt a könyvtárból mindig ki lehet kölcsönözni. Csakhogy a helyzet a következő: nyolc éve nem balfaszok alkotják a kormányzást, hanem az elmúlt évtizedek legprofibb politikai harcosai, akik harmadjára kaptak kétharmados felhatalmazást. Tudjátok, ennek fél éve, amikor
azok vezettek titeket a választásokon a harmadik totális vereségbe, akik most a barikádokra tolnának fel titeket.
Esély persze mindig, mindenre van, de ha ti valóban a nagytőke magyarországi érdekeinek szeretnétek keresztbe tenni, akkor lőttek a barátságos nemzetközi sajtófelhajtásnak és még a tavaszi választásokig sem fogtok szervezetten eljutni.
A tőkének ugyanis akkor érdeke a zavargásban való halászás, ha megszerezni szeretne valamit, és ehhez ezen keresztül vezet az út. Ha javakat birtokol, akkor nyugalmat óhajt. Lehet kunbélásat játszani, csak nagy lesz a pofára esés, ha nincs mögötte se hazai, se nemzetközi valós támogatottság.
A Majdan szólhatott ugyan az ukrajnai lakosság egyik felének szabadságvágyáról vagy a nyugati orientációról, amit Janukovics igyekezett visszavetni, de a háttérben eközben régi és új, nyugati és keleti politikai-gazdasági érdekkörök csatározása folyt a valódi ukrajnai hatalomért és az ország vagyonáért.
És mivel Ukrajna eleve is elég gyenge lábakon állt, az erőforrások felett pedig viszonylag kevesen diszponáltak, ezért megérte kockáztatni. A spekulánsok így működnek: megéri mindenhova befektetni, aztán a veszteségeket majd leírják, de bármi elhozhatja a sikert. Mellesleg az ostoba monomániával emlegetett, egykori Soros-ösztöndíjazás is erről szólt a ’80-as évek végén. Teljesen világos tény: Soros töméntelen emberbe és intézménybe fektetett pénzt azzal az elgondolással, hogy majd eldől, ki lesz használható katona és ki nem a saját nyíltan és büszkén vállalt ideologikus, társadalomátformáló háborújában. És ahogy az elmúlt évtizedek mutatják, szerencsére ő is tévedett számtalan alkalommal.