Feladta az egyik uniós tagállam: tárt karokkal várnak több százezer migránst
A reform 2025 májusától lép életbe.
Nekünk magyaroknak, egy óriási esély lehet arra, hogy megfékezzük a bevándorlást és az európai együttműködés jövőjét a számunkra elfogadható irányba mozdítsuk el.
„Hogy tudja a kormány elérni, hogy ne legyen kötelező Magyarországra nézve az ENSZ által elfogadott migrációs paktum?
Szögezzük le: az ENSZ migrációs csomagja óriási veszély. A dokumentum lényege, hogy kimondja: a migráció alapvető emberi jog. Ez egy újabb ösztönzés arra, hogy a csomagot támogató kibocsátó országok állampolgárai meginduljanak Európa felé. Ennek mértéke messze felülmúlhatja a 2015-ben általunk is megtapasztalt tömeges népvándorlást. A magyar választók arra adtak felhatalmazást, hogy erre egyértelmű nemet mondjunk. Ezért a kormány nem írja alá a paktumot. Hozzánk hasonlóan tett például az Egyesült Államok és Izrael is, tehát nagyon komoly szövetségeseink vannak a migráció megfékezésében.
Mennyire lesz ez központi témája a jövő évi EP-választásnak?
A kampány már elkezdődött, a bevándorláspártiak taktikája egyértelmű: a migráció problémáját megpróbálják megoldottnak feltüntetni, miközben mindent megtesznek a saját javaslataik elfogadtatásáért. Valamint olyan álproblémákkal foglalkoznak, mint az óraátállítás ügye. Az európai emberek azonban átlátnak a szitán.
A mindennapjaikban érzik, hogy mennyire megváltozott az életük a tömeges bevándorlás következtében: ahol bevándorlás van, ott nőnek a társadalmi feszültségek, nő a politikai instabilitás, nő az antiszemitizmus és döcög a gazdaság.
Ezért az EP választásnak most először mindenki számára van valódi tétje! Nekünk magyaroknak, egy óriási esély lehet arra, hogy megfékezzük a bevándorlást és az európai együttműködés jövőjét a számunkra elfogadható irányba mozdítsuk el.
Mennyire szólnak a következő hónapok a hetes cikk szerinti eljárásról? Sargentini asszony már begyújtotta a rakétákat.
Sargentini asszony legutóbbi nyilatkozata egy önleleplezés. Az utcákon politikai hisztériakeltés zajlik, melynek résztvevői nagyrészt különféle pártaktivisták és Soros-párti szervezetek képviselői. A zöldpárti EP-képviselő ennek a zavargásnak a kapcsán mondta, hogy az eljárást fel kell gyorsítani. Mindez pedig egyértelműen azt mutatja, hogy a jelentés politikai célokat szolgál. Mi továbbra is megvédjük a magyar álláspontot, és tételesen cáfoljuk a Sargentini-jelentés összes hazugságát.
Mennyire készült fel a kormány az obstrukciós ellenzéki taktikára?
Ennek előjelei voltak korábban is. A 2014-es kampányban is alkalmazták a Soros-hálózat bevett módszereit, például a Fidesz-székház elfoglalásánál. 2018-ban is megtapasztalhattuk ugyanezt, tehát ezek az esetek nem ismeretlenek. Mivel Magyarország jogállam, ezért mindenkinek jogában áll kritizálni a kormányt, azonban ez senkit nem jogosít fel arra, hogy a törvényeket ne tartsa be.”