Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
A bőség digitális kosarából nemcsak a tudást vehetjük ki, hanem ott lapul benne a szorongás, az álmatlanság, a depresszió és rengeteg téveszme.
„Bill Gates, a Microsoft alapítója azt nyilatkozta: gyermekeinek 14 éves koráig tiltotta, hogy saját mobiljuk legyen, és később is korlátozta a használatot, például a családi étkezésekkor soha nem engedte, hogy a telefont nyomkodják. Felesége, Melinda tavaly beszélt arról, hogy ha visszaforgathatná az idő kerekét, akkor jobban ellentartott volna a gyerekek okostelefon iránti nyomulásának.
Steve Jobs egy, a New York Times-nak adott interjúban mondta el, hogy gyermekei soha nem élvezték az Apple által akkor piacra dobott Ipadet. Az Apple egyik CEO-ja, Tim Cook is azt mondta, korlátozza az unokaöccsét a használatban, a közösségi médiát pedig kifejezetten tiltani javasolta. (...)
Egy brit kutatás szerint a mai gyerekek feleannyi időt töltenek játékkal, mint szüleik anno. Ott ugyan úgy vélik, nem lehet ezért csak a technológiát hibáztatni, mert egyre kevesebb a közösségi tér, ahol ezt megtehetik. De Magyarország a játszóterekben kifejezetten jól áll, nyomasztó látvány ezeket a nyári szünetben vagy hétvégén üresen látni. A mai késő harmincasok és negyvenesek még minden szabadidejüket a levegőn töltötték, tudták magukat szórakoztatni, bandákba verődve bicikliztek, fociztak, pingpongoztak a panelek árnyékában, kunyhót építettek, élték és közben tanulták az életet.
Az okoseszközök révén bármikor elérhető internet viszont elragadta a figyelmünket, mert gyakorlatilag kiküszöbölte az unatkozást. Míg mi ezt felnőttek hasznosnak találjuk, mert azt gondoljuk, hogy itt van a világ összes információja a zsebünkben. De a bőség digitális kosarából nemcsak a tudást vehetjük ki, hanem ott lapul benne a szorongás, az álmatlanság, a depresszió és rengeteg téveszme. Amerikai kutatások már látják az okostelefonnal felnőtt tinik megváltozott viselkedését, érzelmi kompetenciájuk romlását, brit kutatók is kongatják a vészharangot. Minél többet kütyüzik egy kamasz, annál nagyobb az esélye a depresszióra, 2007 óta az amerikai 12-14 évesek között megduplázódott az öngyilkosságok aránya. Ez pedig egy meglehetősen drámai, sötét felhő a »megállíthatatlan« technológiai fejlődés rózsaszínre festett egén.”