Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Miért lakoltatnak ki gyermekes családokat a Családok évében?
„A virágkarneváli kocsi, a családalapítást népszerűsítő kisfilm és a hamarosan a postaládáinkban landoló nemzeti konzultáció után nemrég Budapest hídjait tűzdelték tele a Családok évét hirdető zászlókkal – 6 millió forintból. Nem, nem milliárd, de 6 millió forint azért mégsem kevés pénz, ha mondjuk arra gondolunk, hány mázsa tüzifát lehetne vásárolni belőle rászoruló családoknak.
A kormány az általa megalkotott alternatív családbarát valóságában azonban a családbarát adórendszer és a gyed extra bevezetésével, az otthonteremtési, a bölcsődefejlesztési program és a munkahelyvédelmi akció elindításával dicsekszik, illetve azzal, hogy a családokat segíti a gyermekek ingyenes étkeztetésével, a térítésmentes tankönyvellátással, a nagycsaládosoknak pedig gyermekenként egy-egymillió forinttal csökken a jelzáloghitelük.
Hegyesi Beáta a Párbeszéd elnökségi tagja Facebook-oldalán vette végig, mi az, amit a kormány családbarát intézkedésként próbál eladni, miközben azok csak egy bizonyos réteget szolgálnak ki. »A kormány által hangoztatott intézkedések közül a családi adórendszer, ami csak nevében »családi« és az elmúlt években a családok 40 százaléka nem is tudott élni vele, a diplomás GYED, amit a tavalyi évben 500-nál alig többen vettek igénybe, illetve a 3 gyermekes édesanyák elengedett diákhitel tartozása úgy tűnik, ezidáig nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. A jelenleg lebegtetett egész életre szóló SZJA alóli mentesülés is – szintén a 3 gyermekeseknek, valamint a banki jelzáloghitellel rendelkező családok gyermekenként 1 millió forintos támogatása is inkább tűnik megosztó, mint átgondolt lépésnek. Ezzel a kormány ismét csak a jéghegy csúcsát kapirgálja, a CSOK és az elmúlt évek devizahiteles katasztrófájának szempontjából is.« – írja a politikus.
A kormány családbarát politikájával kapcsolatban már mi is sokszor megfogalmaztuk kételyeinket: például mennyire etikus azzal zsarolni az embereket, hogy 1 millió forint tartozás elengedéséért vállalják ennek sokszorosáért egy harmadik gyerek felnevelését? Hányan fognak a diplomaszerzésük után 1 évvel szülni (diplomás GYED), miközben sok év munkaviszony után is nehéz gyereket vállalni? Miért nem emelkedik évek óta a családi pótlék és a GYES a munkavállaláshoz kötött kedvezményekkel szemben? Vagy csak hogy az utóbbi idők legnagyobb ellentmondását említsük, miért lakoltatnak ki gyermekes családokat a »Családok évében«?”