Összerezzentek a románok: felmerült, hogy elveszítik Erdélyt
A múlt és a jövő kérdései súlyos teherként nehezednek a keleti szomszédaink kollektív tudatára.
Amúgy, béke poraira! Béke, ami ellen John McCain oly rögeszmésen lépett fel az Amerikán kívüli világban.
„A négy nappal 82. születésnapja előtt elhunyt John McCain amerikai szenátor »büszke amerikaiként élt és halt meg«. Többek között ez is benne áll utolsó üzenetében. Érzékelem életrajzából, hogy magán emberként nemes cselekedetek is köthetők hozzá, bár politikus esetében egy ilyen kijelentést talán érdemes lenne górcső alá venni. Sokan azt mondják, hogy az amerikai értékeket jól képviselte odahaza. Legyen! Nem amerikaiként nem tudom megítélni. Szemben azokkal a honfitársaimmal, akik olyan kritikátlanul írnak és beszélnek róla ezekben a napokban, mintha az USA itteni hídfőállásainak védelmére szegődtek volna.
Lelkük rajta. De én meg nem hallgathatom el, hogy John McCain külföldet érintő megnyilatkozásait kifejezetten ellenszenvesnek tartottam. (...)
Ezért nem értem, hogy sokan miért építik máris – Magyarországon is – az emlékművét. Egyelőre persze, csak szavakban. Hogy Amerika miként ítéli meg, az legyen az ottaniak ügye! De olyan háborúpárti héjának, aki a világ más részein, köztük itt, Kelet-Európában is, a feszültség mélyítésén munkálkodott és munkálkodik, én ilyet nem emelnék. Az ugyanis a nagyhatalmi erőszak következtében elpusztult millióknak, a ma is szenvedők tömegeinek jár.
Amúgy, béke poraira! Béke, ami ellen John McCain oly rögeszmésen lépett fel az Amerikán kívüli világban.”