Az Obama–Biden–Harris külpolitika egy személyiségzavaros külpolitika
Soha nem tudni, hogy aki a vonalon van Washingtonból, az most Dr. Jeckyl vagy Mr. Hyde.
Álszent egy európai szövetségest ostorozni Washingtonból, miközben Szaúd-Arábiában már az is eredménynek számít, hogy a nők vezethetnek autót.
„»Az Egyesült Államok legszorosabb szövetségesei azok az országok, ahol tiszteletben tartják az emberi jogokat, és ahol erős a demokrácia« – találta mondani Cardin, ami a fenyegetés határát súroló figyelmeztetés volt a magyar kormány számára. A szenátor bizonyára Izraelre és Szaúd-Arábiára utalt. De nem feltétlenül kell az amerikai szövetségesekig menni: a CIA élére most neveztek ki egy hölgyet, akinek elég komoly tapasztalata van a kínzások alkalmazásában, Guantánamo pedig még mindig működik, kicselezve az amerikai törvényeket azzal, hogy nem az Egyesült Államok területén áll.
Arról nem is beszélve, hogy a demokrácia féltését lehet, hogy előbb a keleti és a nyugati part között kéne elkezdeni, mint valahol Európában: Donald Trump győzelméig az elit nagy része tudomást sem vett a nagy tömegekről, csak a szavazatgyűjtések hajrájában vonultak le közéjük az elefántcsonttoronyból (és Trump is az elitből érkezett, ezt ne felejtsük el), az iskolai lövöldözések egyre gyakoribbakká válnak, a jobb- és baloldali szélsőségesek összecsapnak tüntetéseken, időnként halálos áldozatokat követelve, a két gazdag part menti zónát leszámítva pedig súlyos gondok akadnak az emberek megélhetésének biztosításával. Szóval, feladat ott is lenne elég, és persze ez nem azt jelenti, hogy Magyarországon minden tökéletes, és nem lehet egy külföldinek jó meglátása, de álszent egy európai szövetségest ostorozni Washingtonból, miközben Szaúd-Arábiában már az is eredménynek számít, hogy a nők vezethetnek autót.
Magasabb szinten kéne űznünk a kitalálósdit, mert az Amerikából jöttem játékban csak az lehet sikeres, aki odafigyel a másikra, és nem csak bekiabálja, ami éppen az eszébe jut.”