„Szívesen konfrontálódik liberálisokkal, feministákkal, olyanokkal, akik nagyon radikális, és az önétől eltérő véleményt vallanak. Van még lehetőség párbeszédre?
Nincs. A világ, ami a fejükben van, végleg elszakadt a valóságtól. Csak úgy billenthetjük ki őket, ha sokkolunk, ha nevetségessé tesszük őket. Fanatikusokat nem lehet meggyőzni. Nem érdeklik őket a tények, az észérvek – ha érdekelnék őket, nem lennének például feministák ugyebár. És nem is viselkednének úgy ahogy, az extrém, irracionális hisztériájukkal. Ezek az emberek nem érveléssel, hanem pszichológiai sérülésekkel, előítéletekkel és hasonlókkal jutottak el a mostani álláspontjukig. Nem lehet racionalitással legyőzni olyasmit, amit irracionalitás teremtett. Szóval, az egyetlen helyes stratégia az irracionális válasz: provokálni, nevetségessé tenni őket. A provokáció hatására megmutatják, milyenek valójában. Amikor beszédet tartottam volna Kaliforniában, a Berkeley Egyetemen, felgyújtották a várost. Szóval, ezért provokálok, nem azért, mert szórakoztató. Persze gyakran elég szórakoztató is.
Gyakran vádolják a magyar kormányt azzal, hogy nem tiszteli az európai értékeket…
Hála Istennek! Ez bók!
Ilyenkor persze »uniós értékekre« gondolnak, nem?
Ezek az úgynevezett európai értékek értelmetlen közhelyek, amelyek luxemburgi, brüsszeli bizottsági döntésekből születettek, és semmi közük az emberekhez. Szándékosan ilyenek, hogy minél rugalmasabban lehessen őket értelmezni. Így működik a bürokrácia. Mint mondjuk a Twitter felhasználási feltételei, direkt homályosra fogalmazták, hogy aztán a cég önkényesen használja fel az ideológiai ellenfeleivel szemben. Így működik Európa, és minden bürokrácia. Magyarország ezt nagyon jól tudja. Az önkényesen érvényesített és nagyon összetett szabályokkal uralkodnak felettünk a gazdag és befolyásos emberek.”