Hogyan lehetne miniszterelnök valaki, akinek a puszta létezése nemzetbiztonsági kockázat?
„Erről majd még lesz alkalom beszélni eleget. Most viszont kérdéseket kell feltennünk. Egy pillanatra tételezzük fel – munkahipotézisként – azt, ami nem lesz: Vona Gábor Magyarország miniszterelnöke. Beiktatják, felesküszik, megissza a pezsgőt – és azután mi fog következni?
Első kérdés: a legszélsőségesebb iszlamista szervezetek vezetőjével (vezetőivel?) ápolt baráti kapcsolatai miatt vajon hány titkosszolgálat tartja megfigyelés alatt Vona Gábort? Éppen ennek logikus következményeként vajon hány helyről zsarolható Vona Gábor?
Törökországi útjai során vajon milyen felvételek készültek róla titokban, és azokat a felvételeket mely titkosszolgálatok készítették? A török titkosszolgálat? A német titkosszolgálat? Az izraeli titkosszolgálat? Az orosz titkosszolgálat? Vajon mi lehet ezeken a felvételeken, és mikor fogják elővenni valamelyiket befolyásolás vagy zsarolás céljából?
A német titkosszolgálatok hosszú-hosszú évek óta kiemelten figyelik a Németországban élő Celebit, akit nemzetbiztonsági kockázatként tartanak számon. Vajon mit szólnak a német titkosszolgálatok Vona és Celebi barátságához, és mit szólnának hozzá, ha az egyik EU- és NATO-tagtársuk, szövetségesük miniszterelnöke egy iszlamista terrorista kedves barátja lenne? Mit szólnának ehhez a többiek? S vajon a Vatikán mit szól mindehhez?
És mi, akiket ez az ember folyamatosan kioktat erkölcsből, hazafiságból? És az egyre fogyatkozó, de eddig még kitartó jobbikos tábor? A teljes szellemi összevisszaságon és kilátástalanságon túl, amely Vona legfőbb jellemzője, hogyan lehetne miniszterelnök valaki, akinek a puszta létezése nemzetbiztonsági kockázat?”