Ruszin-Szendi Romulusz leleplezte saját magát: így támogatná a Tisza Párt Ukrajnát, „ha egyszer oda kerülnek” (VIDEÓ)

A volt vezérkari főnök arról is beszámolt, hogy az ukrán vezetéssel milyen kapcsolatban állt.

Berlusconi számtalanszor kijelentette, hogy győzelme komoly fordulatot jelent majd az olaszországi migrációs politikában.
„Eddig Olaszország stabil partnernek számított Brüsszelnek a bevándorlás terén. A baloldali vezetés ugyan tett bizonyos lépéseket a bevándorlók számának csökkentése érdekében, de mindent egybevetve a Paolo Gentiloni vezette kormány a bevándorlást pozitív folyamatnak tartja. A közvélemény-kutatások szerint az olasz választókat leginkább a migráció témája érdekli, amelyet egyedül az adócsökkentési ígéretek előznek meg. Ennek megfelelően a kampány fő témája a bevándorlás. Silvio Berlusconi az elmúlt hetekben számtalanszor kijelentette, hogy győzelme komoly fordulatot jelent majd az olaszországi migrációs politikában, de a jobbközéphez hasonlóan az Öt Csillag Mozgalom miniszterelnök-jelöltje is a migránsok befogadásának leállításával kampányol. A helyzet ráadásul tovább fokozódik, a La Repubblica olasz napilap legfrissebb cikke szerint mintegy egymillió migráns várakozik Líbiában, hogy Európába jöjjön.
A március 4-i olasz választás jelen állás szerint sorsdöntő változást hozhat, hiszen a bevándorlás megállítását ígérő Silvio Berlusconi vezette jobbközép koalíció magabiztosan vezeti a népszerűségi listákat, ráadásul a második helyen is egy bevándorlás ellenes párt, az Öt Csillag Mozgalom áll. A legfrissebb kutatások alapján a jobbközép koalíció pártjaira jelenleg az olaszok 36 százaléka szavazna, míg az Öt Csillag Mozgalom 28 százalék.
Ennek az Európa-szerte tapasztalható folyamatnak az egyik legnagyobb nyertese Magyarország, hiszen a korábban élesen támadott magyar megoldási javaslatokat és elképzeléseket egyre több helyen elkezdték alkalmazni Európában. Így a magyar álláspontot már nem egy szűk kisebbség osztja, hanem egy folyamatosan bővülő tábor. Ennek a tábornak a vezetői a visegrádi négyek lettek, mely államok mind politikailag, mind gazdaságilag jelentősen megerősödtek. Az Európai Unión belül e régió nélkül már nem lehet döntést hozni, a V4-országok és szövetségesei érdemben meghatározzák az Európa jövőjét érintő vitákat.”